ועידת היזמות

"צריך לא רק יזמות וחדשנות אלא גם מנהיגות ומצוינות"

פרופ' אדוארד יעקובוב, נשיא המכון הטכנולוגי HIT בוועידת TMTI ליזמות וחדשנות של TheMarker ואוניברסיטת תל אביב, מציע שמוסדות אקדמיים נוספים יאמצו את השילוב בין אקדמיה ותעשייה

ג'ניה וולינסקי
ג'ניה וולינסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
פרופ' אדוארד יעקובוב
פרופ' אדוארד יעקובובצילום: עופר וקנין

"ישראל היא מעצמה טכנולוגית וצריך לתת ארגז כלים לדור הבא. בפרויקטים שהסטודנטים שלנו עושים יש הרבה רב-תחומיות יישומית וחשוב לשמוע מה חושב לא רק המהנדס אלא גם המעצב", הסביר פרופ' אדוארד יעקובוב, נשיא המכון הטכנולוגי HIT בוועידת TMTI ליזמות וחדשנות של TheMarker ואוניברסיטת תל אביב. "תוך כדי ביצוע פרויקטים משותפים, הסטודנטים לומדים גם כישורים רכים, חשוב לקבל זאת בסביבה אינטר-דיסציפלינרית".

לדבריו, "השילוב הפיזי של תעשיית ההיי-טק בתוך הקמפוס הוא שילוב מנצח, אני קורא למוסדות אקדמיים אחרים לאמץ אותו גם". יעקובוב ציין ש"אתמול הגיעו אלינו שותפים מארה"ב שאמרו שעבודה על פרויקטים יחד איתנו, תקצר את הזמן פי 10. יש בכך גם יתרון לתעשייה, משום שהציוד המתקדם שיש לנו נגיש עבורם, יחד עם סטודנטים מצטיינים, מרצים וחוקרים". יעקובוב הוסיף ש"התעשייה בתוך הקמפוס טובה לכולם. למשל הפקולטה להנדסת חשמל ואלקטרוניקה מספקת כרבע מהעובדים לתעשייה.

"אחד התפקידים המרכזיים של האקדמיה הוא לחנך את הסטודנטים לאזרחות טובה, לכן אנחנו מאמינים שהמשולש הכולל שלושה קודקודים שמתחברים אצלנו - אקדמיה, תעשייה וחברה. לדעתנו היזמות צריכה לשפר את חיי האנושות. לכן, אנחנו מובילים כמה פרויקטים פורצי דרך, למשל בנושאים הרלוונטיים לגיל השלישי. כך גם נפתח בקרוב תוכנית ברפואה דיגיטלית לתואר ראשון, בשיתוף עם שבעה מוסדות - בתי חולים מובילים ושתי קופות החולים הגדולות. אנחנו מפתחים יחד מוצרים חדשניים כמו מכשור רפואי דיגיטלי".

יעקובוב הדגיש ש"הצלחה בחדשנות לא יכולה לבוא בלי מנהיגות ומצוינות וחשוב ללמד את הסטודנטים לחשוב מחוץ לקופסה, לפתח יצירתיות ולא פחות חשוב לדעת לאן העולם הולך". HIT היו נותני חסות בוועידת TMTI ליזמות. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker