כמו גוגל סטריט ויו, אבל בזמן אמת: נקסאר הישראלית משיקה את Live Map

החברה פיתחה מפה דיגיטלית שמורכבת ממיליארדי תמונות שצולמו על ידי מצלמות הדשבורד של משתמשי נקסאר ■ האפליקציה מסוגלת לזהות אירועים חריגים ושומרת אותם בענן - וגם מזהה סכנות ומפגעים בכביש ומזהירה נהגים אחרים

שגיא כהן
שגיא כהן
צוות נקסאר
צוות נקסאר
שגיא כהן
שגיא כהן

חברת הסטארט-אפ הישראלית נקסאר משיקה פיצ'ר חדש בשם Live Map, המאפשר לצפות בתמונות עדכניות המציגות את המתרחש ברחובות ובכבישים ברחבי ערים. בכך נקסאר, באופן מוצהר, מנסה לקרוא תיגר על שירות גוגל סטריט ויו הפופולרי, שאמנם מציג תמונות של רחובות, אך אלה לעתים אינן עדכניות.

האפליקציה שפיתחה נקסאר מתחברת למצלמות דשבורד שמותקנות ברכבים. היא מזהה אירועים חריגים ושומרת אותם בענן - וגם מזהה סכנות ומפגעים בכביש ומזהירה נהגים אחרים. השירות החדש Live Map הוא מפה דיגיטלית שמורכבת ממיליארדי תמונות שצולמו על ידי מצלמות הדשבורד של משתמשי נקסאר. אפשר להיכנס למפה, לבחור רחוב מסוים ולראות תמונה עדכנית שצולמה בשטח - מהימים האחרונים או אף מהדקות והשעות האחרונות.

על פי נקסאר, זה מאפשר לתושבים וגם לעיריות, חברות מיפוי ויצרניות רכבים אוטונומיים לבדוק מה מתרחש בעיר בצורה עדכנית: למשל, היכן יש אתרי בנייה פעילים, היכן יש מפגעים מסוימים בכביש, איך נראה הרחוב והכביש ומה מצבו. במקרים מסוימים, נהגים יוכלו לדעת אם רחוב חסום או פקוק בזמן אמת. ניתן לסנן את התוצאות ולבחור אזורי בנייה, רמזורים ועוד. וניתן גם לחזור אחורה ולבחור תאריך ושעה ולבדוק מה צולם באותו זמן באזור מסוים.

Live Map
Live Map

ערן שיר, מנכ"ל ומייסד שותף בנקסאר: "אנו מאפשרים לסקור את העולם בזמן אמת באמצעות רשת מצלמות הדשבורד שלנו. ה-Live Map מספקת ערך רב עבור ערים ורשויות, אבל גם עבור אזרחים: למשל, אנשים שמחפשים דירות יכולים להימנע משכונות עם אזורי בנייה ונקודות רועשות בלילה; ונהגים שקיבלו דו"ח יכולים 'לחזור בזמן' ולבדוק שוב את השילוט".

עוד אומרים בנקסאר כי "נקסאר מאתגרת את העליונות של גוגל סטריט ויו ופיצ'ר לוק אראונד של מפות אפל. התמונות בפלטפורמות האלה הן לעתים בנות חודשים או שנים, מה שהופך אותן למקור מידע לא אמין. התמונות בנקסאר מעודכנות כל העת".

כרגע השירות פעיל רק בניו יורק אבל בנקסאר מבטיחים כי הוא יתרחב בקרוב גם לישראל. עם זאת, השירות של נקסאר נופל מגוגל סטריט ויו במובנים אחרים: התמונות בו באיכות נמוכה ומציגות רק זווית אחת של הרחוב. זאת, בניגוד לגוגל סטריט ויו שבו התמונות ברזולוציה גבוהה ומציגות ב-360 מעלות את הסביבה.

נקסאר מבטיחה שהתמונות עולות באופן אנונימי ולא ניתן לזהות את הנהג שממצלמתו נלקחה התמונה. גם פרצופים של אנשים חולפים ברחוב ולוחיות רישוי מטושטשות, כמו בגוגל סטריט ויו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker