שגיא כהן
שגיא כהן

חברת הסטארט-אפ הישראלית ג'וגאנו (Juganu) הודיעה כי השלימה סבב גיוס של 23 מיליון דולר, בהובלת קרן ויולה צמיחה. משקיעים נוספים שהשתתפו בסבב זה כוללים את אמדוקס, OURCROWD, וקרן השקעות ממקסיקו. 

ג'וגאנו הוקמה ב-2011 על ידי ערן בן-שמואל ואלכס בילצ'ינסקי. הגיוס הנוכחי מצטרף לסבב הגיוס הראשון של החברה, שהסתכם ב-14 מיליון דולר, ולהלוואה של 16 מיליון שקל שקיבלה ב-2017 מקרן פנינסולה. לחברה 70 עובדים במשרדים בראש העין, לצד עובדים נוספים בעולם.

המוצר שפיתחה ג'וגאנו כולל מערכות תאורת LED לפנסי רחוב עירוניים, הכוללות גם תשתיות עבור יישומים של עיר חכמה, בהן מצלמות אבטחה ותקשורת אלחוטית. החברה מציעה לעיריות להחליף את פנסי הרחוב הקיימים שלה בפנסי LED חדשים, ולקבל גם תשתית עבור צרכים טכנולוגיים נוכחיים ועתידיים.

פנס חכם של ג'וגאנו
פנס חכם של ג'וגאנו צילום: צילום מסך

בחברה אומרים שתאורת ה-LED שפיתחו, המדמה את אור השמש, היא איכותית ויעילה יותר מהשיטות הקיימות בשוק. "רצינו לבוא לשוק התאורה עם אמירה חדשה ומשמעותית - ולא לתת מנורה מייבוא כמו כולם", אומר בן-שמואל.

בגוף התאורה משולבות שתי מצלמות, וכן חומרה המאפשרת לשדר אינטרנט אלחוטי וגם לשמש תשתית להתקנת אנטנות דור 5 בעתיד וטכנולוגיות נוספות. גופי התאורה של החברה הנפרשים ברחבי העיר מחוברים זה לזה ברשת אלחוטית רחבת-פס, שאינה תלויה ברשתות הקיימות.

ערן בן-שמואל
ערן בן-שמואל צילום: מיכה לובטון

באמצעות גופי התאורה החכמים, הרשות המקומית שבה הם ממוקמים יכולה לנצל את המערכת, בין השאר, כדי ליצור רשת של מצלמות אבטחה חכמות בעיר, להציע שירותים שונים כמו אינטרנט אלחוטי, לבצע בקרה וניטור באמצעות חיישנים ועוד. "זוהי תשתית שאפשר להוסיף לה יישומים לפי הצורך. בעוד שלוש-ארבע שנים ירוצו על הרשת הזו יישומים נוספים", אומר בן-שמואל.

"כולם מדברים על ערים חכמות ובטוחות, אבל אחת הסיבות שהתחום לא עשה קפיצה היא העלויות הגבוהות שלא מצדיקות את עצמן. אנחנו משנים את המצב כך שלהתקנה יש רציונל פיננסי", הוא מוסיף. 

בחברה טוענים כי הקמת תשתית תקשורת ותאורה של ג'וגאנו עולה לעיר 90% פחות מעלות הקמה מסורתית של תשתית לעיר חכמה, והשימוש במנורות ג'וגאנו מביאות לירידה של 80% בצריכת החשמל הציבורית. "גוף התאורה כבר מחובר לחשמל, ההחלפה שלו פשוטה ומהירה וזה גם נראה אסתטי יותר מאסופת אנטנות וקופסאות על עמודים", אומר בן-שמואל.

אלכס בילצ'ינסקי
אלכס בילצ'ינסקיצילום: מיכה לובטון

החברה כבר החלה למכור את מערכות התאורה במקסיקו ובברזיל, ומתכננת לפרוש מערכות גם באירופה. בחברה טוענים כי המכירות השנה שילשו עצמן ביחס לשנה שעברה, וכי גובה המכירות השנה יסתכם בעשרות מיליוני דולרים. 

החברה מקיימת שיתוף פעולה עם ענקית השבבים קוואלקום. במסגרתו, ג'וגאנו מבצעת התאמות ושינויים בשבבים של קוואלקום עבור המוצר.

אייל שירן, שותף מנהל בקרן ויולה צמיחה, מסר כי "לג'וגאנו יש חזון להמציא מחדש את כל מה שאנו יודעים היום הן על תאורה, והן על תשתיות תקשורת ותשתית לאפליקציות - תחום שנוגע כיום כמעט לכל גוף".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker