180 מועמדים נרשמו לתואר ראשון במדעים להיי-טק באוניברסיטת תל אביב

התוכנית החדשה דומה בבסיסה לחוג למדעי המחשב, אבל דורשת 60 נקודות זכות ולא 80 ■ המטרה: לעודד סטודנטים מחוגי מדעי החברה והרוח לרכוש השכלה טכנולוגית

רותי לוי
רותי לוי
סטודנטיות יושבות על הדשא באוניברסיטת תל אביב
על הדשא באוניברסיטת תל אביב (אילוסטרציה, למצולמות אין קשר לנאמר בכתבה)

אוניברסיטת תל אביב תפתח בשנת הלימודים הקרובה, בעידוד המועצה להשכלה גבוהה (מל"ג), חוג חדש לתואר ראשון - מדעים להיי-טק. לפי מידע שהגיע ל-TheMarker, כבר 180 מועמדים נרשמו לחוג, שניתן בפקולטה להנדסה, בשנת הלימודים הקרובה (תש"פ) - והם יתחרו על 60 המקומות הזמינים בו.

מדובר בחוג של 60 נקודות זכות, שאפשר לשלב עם חוגים אחרים במסגרת תואר ראשון דו-חוגי, או ללימוד כחוג לאחר תואר. המל"ג אישרה את פתיחת החוג לפני כשנה, במטרה להעניק בסיס הכשרה טכנולוגי ממוקד לתעשיית ההיי-טק לסטודנטים שאינם בוחרים בחוג לימודים מלא במדעי המחשב - שהיקפו 80 נקודות זכות. בשנים הקרובות מוסדות נוספים צפויים לפתוח מסלולי לימודים דומים.

החוג מדעים להיי-טק, המעניק תעודה BSc, מורכב מבסיס מתמטי של 20 נקודות זכות, מקצועות ליבה במדעי המחשב בהיקף של 30-25 נקודות זכות (בהם מבוא למדעי המחשב, אלגוריתמים, מבני נתונים, תכנות מונחה עצמים, מעבדות תכנות, מבוא להנדסת תוכנה ומדע הנתונים), וקורסי בחירה בתחומים רלוונטיים לתעשייה בהיקף של 15-10 נקודות זכות (למשל, כריית נתונים, ממשקי משתמש, קריפטוגרפיה, בינה מלאכותית).

הכפלת מספר תלמידי מדעי המחשב

יפה זילברשץ, יו"ר הוועדה לתכנון ותקצוב של המל"ג, מקווה כי התואר החדש יקפיץ את מספר הבוגרים המסיימים עם הכשרה מקצועית המתאימה לענף ההיי-טק מקרב הסטודנטים שבוחרים בחוגים שאינם מתחום המדעים המדויקים - שישלבו את החוג עם חוגים כמו כלכלה, ביולוגיה, ניהול או פילוסופיה. זילברשץ מציינת כי המוסדות האקדמיים ייהנו ממענק מוגדל בסך של 64 אלף שקל בשנה לסטודנט שילמד בחוג זה, לעומת ממוצע של 45 אלף שקל בשנה במסלולי ההיי-טק האחרים - מדעי המחשב, הנדסת מערכות מידע והנדסת חשמל ואלקטרוניקה. ההטבה מצטרפת למענקים מוגדלים אחרים שהמל"ג מחלקת כבר משנת הלימודים האקדמית שהסתיימה כעת לאוניברסיטאות שהוכיחו גידול אבסולוטי של 15 תלמידים או יותר בחוגי ההיי-טק השונים.

סטודנטים באוניברסיטת תל אביב
סטודנטים באוניברסיטת תל אביב (אילוסטרציה, למצולמים אין קשר לנאמר בכתבה)צילום: אייל טואג

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker