שירותי ענן של מיקרוסופט יהיו זמינים מחוות שרתים בישראל

חברת MedOne הישראלית תקים בתוך מתקני הדאטה סנטרס שלה את Azure Stack, פלטפורמת מחשוב הענן ההיברידית של מיקרוסופט ■ מנכ"ל MedOne: "כעת חברות וארגונים בישראל יוכלו ליהנות מביצועי המערכת המתקדמים של Azure"

שגיא כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רוני שדה
רוני שדהצילום: פיני סילוק פיין ארט

חברת שירותי הענן הישראלית MedOne תאפשר לראשונה ללקוחותיה לצרוך שירותי מחשוב ענן של מיקרוסופט משרתים הממוקמים פיזית בתוך תחומי ישראל.

כיום, חברות וארגונים בישראל שמשתמשים בשירותי הענן הציבורי Azure של מיקרוסופט צריכים לקחת בחשבון שהנתונים ממוקמים פיזית בחוות שרתים ובדאטה סנטרס הממוקמים באירופה (זה נכון גם אצל ספקי ענן אחרים כמו אמזון AWS או גוגל קלאוד). עבור ארגונים מסוימים במגזרים רגישים, כמו בנקים וגופי ממשל וביטחון, הדבר מהווה מגבלה וחסם משמעותיים - מבחינת אבטחת מידע, רגולציה, ביצועים ועוד.

כעת, במסגרת ההסכם עם מיקרוסופט, MedOne תקים בישראל חוות Azure Stack. זהו שירות של מיקרוסופט המשמש לבנייה והרצה של אפליקציות ענן על גבי תשתית מקומית, כדי לתת מענה לדרישות רגולציה ומענה על הצורך בחיבוריות מהירה. התשתית החדשה תוקם בתוך מתקני הדאטה סנטרס הקיימים של MedOne. מדובר אמנם בפלטפורמה מצומצמת שמציעה חלק משירותי Azure, אך היא "תאפשר למשרדי הממשלה ולחברות עסקיות להשתמש בענן של מיקרוסופט 'קרוב לבית'".

לדברי אלי מטרה, סמנכ"ל MedOne, ארגונים שונים, כמו בנקים וחברות ביטוח, אינם רוצים להוציא את המידע לחוות שרתים הממוקמות בחו"ל – משורה של סיבות, כולל רגולטוריות, משפטיות, אבטחת מידע ועוד. "למשל, אם המידע בחו"ל – אז מבחינה משפטית הוא כפוף לבתי הדין באירופה. אם הבנק חשוד במשהו, בית דין באירלנד יכול לדרוש ממיקרוסופט לחשוף אותו", הוא מסביר. "בנוסף, אם יהיה אירוע בטחוני כמו חיתוך הכבל התת ימי, הגופים האלה יהיו מנותקים מהמידע שלהם". על פי החברה, לשימוש בענן מקומי יש יתרון נוסף: שימוש בענן שנמצא פיזית בישראל יכול לצמצם משמעותית את זמן ההשהיה (Latency) והתגובה של מערכות המחשוב.

השירות נמצא כרגע בהקמה. "יש לנו רשימת לקוחות שממתינים עבורו – מתחומי בנקאות, ביטוח, 'לואו-טק', מגזר בטחוני וממשלתי ועוד", אומר מטרה. התמחור יהיה בשקלים, לדבריו, והשאיפה שהעלות תהיה נמוכה ביחס לשירותי Azure הרגילים.

רוני שדה, מנכ"ל MedOne מסר בהודעה לעיתונות: "כעת חברות וארגונים בישראל יוכלו ליהנות מביצועי המערכת המתקדמים של Azure". שלי לנצמן, מנכ"לית מיקרוסופט ישראל: "MedOne אימצה את Azure Stack המרחיבה את פלטפורמת הענן הציבורי של מיקרוסופט ללקוחות בישראל. המהלך יאפשר לספק שירותים מתקדמים לארגונים שרוצים לשמור על היתרון התחרותי".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker