מריוס נכט ויהל זילכה מובילים השקעה של 31 מיליון דולר ב-DayTwo

בין המשקיעים בסבב: ג'ונסון אנד ג'ונסון ושחקן הכדורסל עומרי כספי ■ החברה, הממליצה על ארוחות על בסיס חיידקי המעי, גייסה עד היום 48 מיליון דולר בסך הכל ■ בעקבות הגיוס תגדיל DayTwo את מספר העובדים בתל אביב ל-130

מריוס נכט, מהמשקיעים העיקריים ב-DayTwo
מריוס נכט, מהמשקיעים העיקריים ב-DayTwoצילום: עופר וקנין
עירד עצמון שמאייר
עירד עצמון שמאייר

הסטארט-אפ DayTwo, המספק המלצות תזונה אישיות על בסיס הרכב חיידקי המעי, הודיע היום (ד') על השלמת סבב גיוס שני (B) בסך 31 מיליון דולר. את הסבב הובילה קרן אמון (aMoon) של ד"ר יאיר שינדל ומריוס נכט, ממייסדי צ'ק-פוינט, יחד עם קרן אופק של יהל זילכה, לשעבר שותף בקרן מאגמה.

עם יתר המשקיעים נמנים ג'ונסון אנד ג'ונסון, קרן סבנצ'ר (Seventure) הצרפתית ושחקן ה-NBA הישראלי עמרי כספי. בסך הכל, מאז שנוסדה ב-2015, גייסה DayTwo 48 מיליון דולר. מהחברה נמסר כי כל ההון שהושקע נכנס לקופתה.

סלט
סלטצילום: מוטי מילרוד

הסטארט-אפ, שפותח על בסיס מחקרים ממכון ויצמן, מציע תזונה מותאמת אישית בהסתמך על הרכב חיידקי מעיים (מיקרוביום). "המטרה היא לאזן את רמות הסוכר בדם", מסבירה ליהיא סגל, מייסדת-שותפה ומנכ"לית DayTwo. "לאחר שאנשים נרשמים לשירות שלנו ושולחים דגימה של חיידקי המעיים שלהם, אנו מנתחים את הדגימה ועל בסיסה מציעים המלצות תזונה מותאמות אישית".

הפיתוח של החברה מבוסס על העיקרון לפיו הרכב חיידקי המעיים משחק תפקיד מרכזי בדרך בה תזונה משפיעה על בריאותנו. שני אנשים, לכאורה זהים פיזיולוגית, עשויים לאכול את אותה ארוחה, אך להגיב אליה באופן שונה: אחד ירגיש מלא אנרגיה ועירני, בעוד השני יחוש תשוש ומנומנם.

"האלגוריתם המקורי פותח במכון ויצמן ומאז אנחנו משפרים אותו ומנגישים אותו. אנחנו מנסים ללמד אילו שילובים של מזון מאזנים את רמת הסוכר בדם. למשל, גם סלט ירקות עשוי להשפיע קיצונית על רמת הסוכר בדם, אם אוכלים אותו ללא שילוב של חלבונים. השילובים הם אלה הגורמים לרמת הסוכר להתאזן", אומרת סגל. החברה מציעה המלצות תזונה הנשלחות לכל משתמש באמצעות יישומון.

סגל ייסדה את DayTwo יחד עם יובל אופק, היו"ר, ומריוס נכט, אחד המשקיעים הבולטים בחברה. לחברה כיום 75 עובדים בסן פרנסיסקו ובישראל, מתוכם 70 בתל אביב. בעקבות גיוס ההון תגדיל DayTwo את מספר עובדיה בארץ ל-130, תמשיך את מחקריה הקליניים ותעבור למשרדים חדשים.

סגל מספרת כי באחרונה חנכה DayTwo מעבדה חדשה "התומכת בקהל הלקוחות של החברה, כדי לעמוד בביקוש". בנוסף, השיקה החברה פלטפורמה החוקרת את הקשר בין המיקרוביום ובין מחלות שונות ותסמיניהן. ב-DayTwo מציינים כי החברה החלה בשיתוף פעולה עם חברות הביטוח הראל ומגדל. כחלק מפוליסות שונות, מציעות השתיים הנחה או החזר כספי על ערכות הדגימה שמספק הסטארט-אפ. הראל תציע החזר כספי לחולי סוכרת סוג 2 וטרום-סוכרתיים, ומגדל מציעה הנחה על הערכה לכלל מבוטחיה. באוגוסט 2018, חתמה DayTwo על הסכם שיתוף פעולה דומה עם קופת חולים כללית.

את ג'ונסון אנד ג'ונסון ייצג משרד עורכי הדין ברנע; משרד נשיץ ברנדס אמיר ייצג את DayTwo .

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker