אפל רכשה חברת רכב אוטונומי - רגע לפני שנסגרה

ענקית הטכנולוגיה הודיעה כי רכשה את הסטארטאפ האמריקאי Drive.AI, שפיתח טכנולוגיה לרכבים ללא נהג - ימים ספורים לפני שהיה אמור להיסגר ולפטר את עובדיה ■ תוכניותיה של אפל בתחום הרכב האוטונומי עדיין אינן ידועות

שגיא כהן
שגיא כהן
טים קוק
מנכ"ל אפל, טים קוקצילום: בלומברג
שגיא כהן
שגיא כהן

אפל לא מוותרת על מאמציה בתחום הרכבים האוטונומיים: ענקית הטכנולוגיה הודיעה כי רכשה את הסטארט-אפ האמריקאי Drive.AI, שפיתח טכנולוגיה לרכבים ללא נהג. הרכישה נעשתה ימים ספורים לפני ש-Drive.AI היתה אמורה להיסגר ולפטר את עובדיה.

חברת Drive.AI שהוקמה ב-2015 קיימה בין השאר באחרונה ניסויים בשאטלים אוטונומיים בטקסס. היא גייסה 77 מיליון דולר ושווייה הוערך לפני שנתיים ב-200 מיליון דולר. עם זאת, היא נקלעה לקשיים, הפסיקה את פעילותה בשבועיים האחרונים, והיתה בדרכה להיסגר בימים הקרובים. החברה היתה במגעים עם שורה של רוכשים פוטנציאליים, אך אפל החליטה לרכוש אותה ברגע האחרון בסכום שאינו דווח - ככל הנראה פחות מההון שגייסה עד היום. אפל תרכוש את הנכסים הטכנולוגיים ותגייס באופן ישיר כמה עשרות מהנדסים.

תוכניותיה של אפל בתחום הרכב האוטונומי אינן ידועות. לפי פרסומים מהשנים האחרונות, אפל השקיעה בפיתוח טכנולוגיות לרכבים ללא נהג במסגרת פרויקט טיטאן – אך נראה שהחברה עצמה אינה בטוחה בדרכה. הקבוצה שעוסקת בכך עברה זעזועים וצמצומים, ולפי חלק מהדיווחים עברה מתוכנית לבנות רכב שלם לפיתוח תוכנה בלבד. היא גם החלה לבצע פיילוטים של שירות נסיעות של שאטלים אוטונומיים עבור עובדיה בעמק הסיליקון, ולא ברור אם תרחיב אותו לכדי שירות מסחרי של ממש.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker