הספין-אוף של אלביט מגייס 25 מיליון דולר לפיתוח מערכת ראייה לרכב אוטונומי

ברייטוויי ויז'ן מפתחת חיישן בראייה ממותגת, המאפשר לרכבים חכמים לנווט בתנאי ראות קשים, כמו גשם וערפל ■ בסבב השתתפו יצרנית הפנסים היפנית קויטו וקרן מג'נטה היפנית-ישראלית ■ מייסדי החברה, יוצאי אלביט: "רצינו להיות משוחררים מהתחום הביטחוני"

עירד עצמון שמאייר
עירד עצמון שמאייר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
ברייטווי ויז'ן
מצלמת החיישן יוצרת מפת עומק של העצמים הנמצאים על הכביש מולהצילום: BrightWay Vision

הסטארט-אפ היישראלי ברייטוויי ויז'ן (BrightWay Vision) הודיע היום (ג') כי השלים סבב גיוס שני (B) בסך 25 מיליון דולר. בסבב השתתפו קרן מג'נטה (Magenta) הישראלית-יפנית וחברת קויטו (Koito) היפנית, המייצרת פנסי רכב. בין המשקיעים הקיימים בחברה נמצאים החברה הביטחונית אלביט, חברת לובינסקי ומשקיעים פרטיים. בחברה לא מציינים את סך ההון שגייסה בסבבי A וסיד, אולם דווח כי כל ההון שהושקע נכנס לקופתה של ברייטוויי.

ברייטוויי מפתחת חיישן לרכבים חכמים בטכנולוגיית ראייה ממותגת (Gated Imaging), המותקנת בפנסי הרכב. "החיישן שולח הבזקי אור באורך של ננו-שניות ספורות", מסביר מייסד-שותף ומנכ"ל ברייטוויי, עפר דוד. בשל זמן החשיפה המוגבל של החיישן, המצלמה למעשה 'פורסת' את התמונה שמולה לחתכים ברוחב 30 מטרים. כך היא יוצרת מפת עומק של העצמים הנמצאים על הכביש מולה. לטענת ברייטוויי, החיישן - שקוטרו קטן מסנטימטר - יכול לזהות עצמים ממרחק 250 מטר, לעומת פנס רגיל, בעל טווח של 50 מטרים בלבד.

ברייטווי ויז'ן
ברייטווי ויז'ן. החברה צפויה להכפיל את מספר העובדים בעקבות הגיוסצילום: חיים מגיורה / כתום

בשיחה עם TheMarker, מספר דוד כי החברה פיתחה את החיישן "לאחר שחברת GM הציגה לנו בעיה: פיתוח חיישן לראייה בחושך". על כן, הטכנולוגיה של ברייטוויי מאפשרת למכונית לנווט בתנאי ראות ירודים, כמו לילה, גשם, שלג וערפל. דוד מסביר את הבחירה של החברה בראייה ממותגת, על פני שיטת אינפרא-אדום: "אינפרא-אדום היא שיטה טובה לזיהוי עצמים המפיצים חום, אולם היא פחות יעילה בזיהוי בול עץ או חיה מתה השרועה על הכביש". דוד מסביר כי חלק מהפיתוח של החברה נועד להפחית את עלות ייצור החיישן, המשמש לרוב את תאגידי התעשייה הביטחונית.

החיישן של ברייטווי
החיישן של ברייטווי ויז'ן, משמאל למטבעצילום: BrightWay Vision

דוד הקים את ברייטוויי ויז'ן ב-2011 יחד עם רן הלרשטיין, שעזב מאז את החברה. השניים, יחד עם דור העובדים הראשון, הם יוצאי חברת אלביט, אחת המשקיעות בברייטוויי. החברה מונה 16 עובדים בחיפה, והיא מתכננת להכפיל את מספרם בעקבות סבב הגיוס. "בחרנו לצאת מאלביט משום שאופי הפעילות שלהם הוא סודי במהותו, ולעומתה, תעשיית הרכב מאוד פתוחה", מסביר דוד. "אחד המשקיעים שלנו דרש ממני להתחייב שאת מה שאני מספר לו יהיה אפשר להדפיס מחר בבוקר בעיתון", אמר. "רצינו להיות משוחררים מהתחום הביטחוני. אחד הדברים הראשונים שעשינו הוא לקבל אישור ממחלקת המדינה של ארה"ב שמדובר במוצר אזרחי".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker