אינטל מקימה מאיץ סטארט-אפים בת"א: "נהיה ההרווארד של המאיצים"

למנהל התוכנית מונה צחי וייספלד, לשעבר מנהל פעילות האקסלרטורים העולמית של מיקרוסופט ■ מנכ"ל אינטל העולמית, בוב סוואן, בביקור בישראל: "זו היתה השנה הטובה שלנו אי פעם"

שגיא כהן
שגיא כהן
אבנר גורן
אבנר גורןצילום: עזרא לוי
שגיא כהן
שגיא כהן

אינטל הכריזה היום (א') על הקמת מרכז תוכנית האצת סטארט-אפים (אקסלרטור) בת"א בשם Ignite. למנהל התוכנית מונה צחי וייספלד, לשעבר מנהל פעילות האקסלרטורים העולמית של מיקרוסופט.

ההכרזה נעשית על רקע ביקורו של מנכ"ל אינטל העולמית, בוב סוואן, בישראל. התוכנית מיועדת לסטארט-אפים בתחילת דרכם, שיקבלו מאינטל ליווי, ייעוץ הדרכה ומשאבים אחרים. אינטל מתכוונת לאתר 15-10חברות סטארט-אפ ישראליות בשלב של ההשקעה הראשונית או לפני ההשקעה הראשונית, בתחומים הכוללים בינה מלאכותית, מערכות אוטונומיות, סייבר וטכנולוגיות ממוקדות נתונים.

באינטל מדגישים כי "גיוון" (Diversity) יהיה עיקרון מנחה מרכזי: "הסטארט-אפים המשתתפים ייבחרו ממגוון מייסדים, בעלים ונציגים של התמהיל החברתי המגוון של ישראל", נמסר מאינטל. התוכנית תימשך 5 חודשים במהלכם החברות יקבלו מנטורינג מאנשי אינטל ושאר התעשייה. אינטל לא תהיה בעלת אחזקה בחברות המשתתפות או בקניין הרוחני. תוכנית Ignite תתחיל לפעול בהמשך השנה, ולאחר מכן תורחב למדינות נוספות.

"הרעיון שלנו הוא להביא את הגודל וקנה המידה של אינטל, ולחבר אותם לחלומות ולרעיונות של היזמים", אמר סוואן במפגש עם כתבים.

וייספלד, שיהיה מנכ"ל התוכנית, היה בעבר מנהל האקסלרטור של מיקרוסופט בישראל וגם מנהל העולמי של תוכניות הסטארט-אפים של מיקרוסופט. ב-2018 עזב את החברה. לצידו יעמוד אבנר גורן, סגן נשיא בקבוצת הארכיטקטורה, הגרפיקה והתוכנה של אינטל, אשר יהיה אחראי לקשר בין תוכנית Ignite לקהילה הטכנית בתוך אינטל. "אנחנו רוצים לעשות מזה את ההרווארד של מאיצי הסטארט-אפים בישראל, מעוניינים לבנות את התוכנית הטובה ביותר", אמר וייספלד.

זו לא הפעם הראשונה שאינטל מכריזה על מאיץ סטארטאפים בישראל. ב-2015 החברה הקימה תוכנית סטארטאפים בשם IPP, שפועל במתכונת מצומצמת וממוקד בפיתוח עסקי.

במהלך ביקורו בארץ, סוואן ביקר במרכז המו"פ של אינטל בישראל ונסע במכונית אוטונומית של מובילאיי (בבעלות אינטל) בירושלים, ובכוונתו לבקר במפעל בקריית גת. בהתייחסו לתוכנית להרחבת המפעל של אינטל, אמר: "היו לנו אתגרים ביכולת הייצור לתת מענה לביקוש למוצרים שלנו בעולם. לכן החלטנו להרחיב את המפעלים באירלנד, ארה"ב ובישראל, כדי להגדיל את יכולת הייצור כך שלא נגביל עוד את יכולת הצמיחה של הלקוחות שלנו". הוא סיכם: "השנה שעברה היתה הטובה ביותר שלנו אי פעם, וחלק גדול מההצלחה שלנו זה התפקיד של אינטל בישראל – הייצור, המו"פ ופעילות מובילאיי".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker