אילן ישועה סיים היום את תפקידו כמנכ"ל וואלה; עידו אשד יחליפו

ישועה סיים את תפקידו בהסכמה עם הנהלת קבוצת בזק, אך מאחורי הקלעים התגלעו מחלוקות בחודשים האחרונים בינו לבין יו"ר בזק ■ ישועה הוא אחת הדמויות המרכזיות בתיק 4000, אך הוא לא חשוד בפרשה

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אילן ישועה
אילן ישועהצילום: אייל טואג

אחרי 13 שנה, מנכ"ל וואלה, אילן ישועה, סיים היום (שלישי) את תפקידו באתר. ישועה סיים את תפקידו בהסכמה עם הנהלת קבוצת בזק, אך מאחורי הקלעים התגלעו מחלוקות בחודשים האחרונים בינו לבין יו"ר בזק, שלמה רודב.

עידו אשד, סמנכ"ל התוכן של האתר, יחליף אותו וימונה למנכ"ל החברה מהיום. דירקטוריון וואלה בראשות רודב התכנס היום ואישר את פרישת ישועה ומינויו של אשד.

ישועה הוא אחת הדמויות המרכזיות בתיק 4000. הוא האיש שביצע בפועל את ההנחיות מטעם משפחת אלוביץ' להטות את סיקור האתר למען ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ורעייתו שרה. בשלב מסוים החל ישועה להקליט את אלוביץ' וגורמים נוספים כשהם מעבירים לו הנחיות מעין אלה. העדות של ישועה, ההקלטות והמסרונים שמסר משמעותיים מאוד לחקירת תיק 4000. ישועה עצמו לא חשוד בפרשה.

ישועה מונה ב-2006 לתפקיד מנכ"ל וואלה. הוא הוביל את השינויים המשמעותיים באתר במהלך השנים. האתר נהפך מפורטל שירותים שהתבסס על שירותי המייל שלו, לאתר תוכן עם מערכת חדשות גדולה. בהמשך הרחיב ישועה את תחום הווידיאו באתר בהשקעות גבוהות. העסקה המוצלחת ביותר של ישועה היתה האקזיט באתר יד 2, שנמכר ב-2014 לפי שווי של 806 מיליון שקל.

האתר אמנם נחשב לאחד משני האתרים הגדולים בישראל, אבל בשנים האחרונות רשם האתר מדי שנה הפסדים של עשרות מיליוני שקלים, על רקע גידול משמעותי בכוח האדם בחברה והשקעות בתחומים כמו פרסום ודאטה. קבוצת בזק בראשות רודב חיסלה בשנה האחרונה את רוב הפעילויות האלה, ובחודשים האחרונים נערך קיצוץ משמעותי בכוח האדם באתר.

ב-TheMarker פורסם באוגוסט 2018 כי ישועה נמצא בדרך החוצה מתפקידו בוואלה על רקע חילופי בעלי השליטה ומנהלים בקבוצה. ישועה ובזק הכחישו אז את הידיעה וטענו כי לא התקיים כל דיון בעניין. עם זאת, בחודשים האחרונים אכן התקיימו מגעים בעניין וכאמור היום סיום ישועה את תפקידו באתר.

עזיבתו של ישועה מגיעה בשלב רגיש מאוד בחיי וואלה, שכן קבוצת בזק מעוניינת למכור את האתר. כפי שפורסם ב-TheMarker, בעלי המניות של רשת 13 מעוניינים לרכוש את האתר ב-70-50 מיליון שקל, ואף למזג את האתר עם פעילות חדשות 13. עם זאת, בזק סירבה עד כה להצעה זו ואף להצעות גבוהות יותר.

יו"ר הדירקטוריון, שלמה רודב, מסר: "אילן ישועה היה מנכ"ל מצויין, הן ברמה האסטרטגית והן ברמה התפעולית. וואלה בניהולו של אילן השכילה בעשור האחרון להתגבר על איומים קיומיים חמורים שהופעלו עליה על ידי מגוון פעולות אורגניות ואנאורגניות, מתוכן יש לציין במיוחד את מהלך הרכישה והמכירה של יד 2 - שהובל על ידי אילן והסתיים באקזיט שיצר ערך עצום לוואלה, כמו גם לבעלת המניות בזק. בנוסף יש לציין את המהלכים שהוביל למיתוגה ומיצובה מחדש של וואלה! כאחד מאתרי החדשות המובילים בישראל.

"עידו אשד הצטרף לוואלה עם הקמתה ב-1994 ומילא שורה של תפקידים בכירים בהנהלת וואלה. בשנים האחרונות ממלא עידו תפקיד סמנכ"ל בכיר, האחראי על מערכת החדשות וכן על פיתוח כל מוצרי החברה. הוא היווה מועמד טבעי לתפקיד והדירקטוריון ואני מאחלים לו הצלחה מלאה בתפקידו החדש".

אילן ישועה מסר: "השורה האחרונה קובעת - בתוך ענף קשה המאופיין בדימומים והזרמות בעלים מסיביות, הזרימה וואלה לבזק ב-12 השנים האחרונות דיווידנדים בגובה של כ-480 מיליון שקל, והחזירה את כל הלוואות הבעלים. לחברה קופת מזומנים גדולה, אין לה שקל חוב במאזן והיא קרובה לאיזון תפעולי, כל זאת תוך שימור מעמדה כמובילת רייטינג באינטרנט הישראלי ותוך שמיצבה את וואלה כאחד מאתרי החדשות המובילים בישראל. במקביל נשמרה בחברה אווירה מיוחדת, כמעט משפחתית, שתרמה ללכידות ולנאמנות של העובדים וההנהלה, תוך שימור עובדים ומנהלים לתקופות ארוכות מאוד - ועל כך אני גאה לא פחות מאשר על ביצועי השורה התחתונה.  

"אני מבקש להודות לכל חברי הנהלת וואלה והעובדים בהווה ובעבר, שעמם היתה לי הזכות לעבוד. כמו-כן, אני מבקש להודות ללקוחות, לשותפים וגם למתחרים - עמם עבדנו תוך יחסי אמון וכבוד הדדיים.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker