מנכ"ל אינטל העולמית יבקר בישראל – לראשונה מאז מינויו הרשמי

מנכ"ל אינטל העולמית, בוב סוואן, צפוי להגיע בשבוע הבא לישראל ■ הביקור מגיע על רקע הקמת מפעל חדש של החברה בקרית גת והרחבת פעילות מובילאיי

שגיא כהן
שגיא כהן
בוב סוואן
בוב סוואןצילום: בלומברג
שגיא כהן
שגיא כהן

מנכ"ל אינטל העולמית, בוב סוואן, צפוי להגיע בשבוע הבא לישראל. זהו ביקורו הרשמי הראשון מאז מונה למנכ"ל אינטל הקבוע בינואר האחרון.

במהלך כהונתו כמנכ"ל זמני, ביקר סוואן בישראל באוקטובר 2018, לצד משלחת גדולה של בכירי החברה, ובין היתר נפגש עם ראש הממשלה בנימין נתניהו. באינטל לא מתייחסים כרגע למטרת ביקורו הנוכחי, אך הוא צפוי להיפגש בין השאר עם הנהלת החברה בארץ וגם לקיים מפגש עם התקשורת.

ביקורו של סוואן מגיע על רקע הרחבת של השקעות אינטל בישראל בתקופה האחרונה, כולל ההכרזה בינואר על הקמת מפעל חדש בקרית גת לייצור שבבים בהשקעה של 40 מיליארד שקל; הרחבת הפעילות של מובילאיי שבבעלותה, כולל עבודה על מיזם שירות נסיעות בעזרת כלי רכב אוטונומיים בשיתוף פולקסווגן; ופתיחתו הקרובה של הבניין החדש של אינטל בפתח תקווה, בו צפויים להתרכז אלפי עובדי מו"פ שכיום פזורים באזור המרכז. בנוסף, לפני שבועיים השיקה אינטל דור חדש של מעבדים שפותחו בהובלת צוותים מאינטל ישראל.

סוואן מונה למנכ"ל אינטל לאחר שבריאן קרזניץ', המנכ"ל הקודם, נאלץ להתפטר ביוני של השנה שעברה, לאחר שניהל רומן עם עובדת הכפופה לו. סוואן היה סמנכ"ל הכספים, ואף שמונה למנכ"ל זמני, הביע תחילה את אי-רצונו לכהן כמנכ"ל קבוע. עם זאת, לאחר תקופה ארוכה שבה החברה חיפשה מנכ"ל חדש ללא הצלחה – סוואן הסכים לבסוף להתמנות לתפקיד.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ