בהובלת ורטקס ומאגמה: סיילוס גייסה 12 מיליון דולר להגנת סייבר על רכבות

עוד בין המשקיעים בסבב: זהר זיסאפל, קאנצלר אוסטריה לשעבר כריסטיאן קרן וחברת ההנדסה התעשייתית סאיינט ■ מאז שהוקמה ב-2017, גייסה החברה 17 מיליון דולר בשני סבבים

עירד עצמון שמאייר
עירד עצמון שמאייר
נהג קטר, רכבת ישראל
נהג קטר, רכבת ישראלצילום: ניר כפרי

בחיי היומיום, רכבות הן עורק תחבורה ראשי לשינוע אנשים ומשא בכלכלה הגלובלית. שיתוק המערכות האלה עשוי להיות קריטי לא פחות מפגיעה בתחנת חשמל או אסדת קידוח. לפני כשנה, למשל, השיקה חברת רפאל חמ"ל סייבר (CERT) לניטור איומים על רכבת ישראל, ודיווחה כי היא נאלצת להתמודד עם עשרה מיליון ניסיונות תקיפה מדי חודש.

עמיר לוינטל, מנכ"ל סיילוס
עמיר לוינטל, מנכ"ל סיילוס

הסטארט-אפ סיילוס (Cylus) הוא בין מיזמי הסייבר שמנסים להתמקד באיום הזה ולהדוף אותו. החברה הודיעה היום (ה') כי השלימה סבב גיוס ראשון בסך 12 מיליון דולר. את הסבב הובילו הקרנות ורטקס (Vertex) ומאגמה, שהשקיעו בסבב הקודם לצד קרן SBI והמשקיע זהר זיסאפל. בהשקעה השתתפו גם משקיעים חדשים, בהם חברת סאיינט (Cyient), חברת הנדסה וטכנולוגיה לתעשייה כבדה, חברת ההשקעות הפרטית גלנרוק (GlenRock) וקרן סרקה פרטנרס (Cerca Partners) הישראלית, בין היתר. גם כריסטיאן קרן, קאנצלר אוסטריה לשעבר המייעץ לסיילוס, השקיע בה. בסך הכל, מאז שהוקמה ב-2017, גייסה החברה 17 מיליון דולר. כל ההון נכנס לקופתה.

סיילוס פיתחה את סיילוס וואן (CylusOne), מערכת סייבר שמזהה איומים ברשתות האיתות והבקרה, על הרכבת ובציוד השליטה, ומאפשרת להגיב עליהם לפני שנגרם נזק. סיילוס הוקמה על ידי עמיר לוינטל, המנכ"ל, ומיקי שיפמן, סמנכ"ל המו"פ של החברה. שניהם יוצאי היחידה הטכנולוגית של חיל המודיעין. בועז צפריר, לשעבר מנכ"ל רכבת ישראל, שימש בעבר כנשיא החברה.

הגיוס הנוכחי ישמש את סיילוס להרחבת פעילות השיווק בארה"ב, אירופה ומזרח אסיה. בנוסף, תרחיב החברה את פעילות המו"פ ולשם כך תגדיל את מצבת העובדים שלה במשרדיה בתל אביב. בחברה לא נקבו בשמותיהם של לקוחות מסוימים איתם היא עובדת, אולם המנכ"ל לוינטל מסר כי "בשנים האחרונות, טכנולוגיית הרכבות התפתחה באופן דרמטי ויחד איתה גדל איום הסייבר באופן עקבי. אנו פועלים בשותפות עם שחקנים משמעותיים בתעשיית הרכבות, ונערכים לגידול משמעותי של הצוות".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום