ועידת ההיי-טק ועידת ההיי-טק

"הבנקים צריכים להשתנות - וללמוד מאמזון ונטפליקס"

אילן בוגנים, ראש חטיבת הדאטה של בנק לאומי, אומר כי הצרכנים משווים את הבנקים לחוויה שמספקות להן חברות הטכנולוגיה ■ לדבריו, המערכות הישנות של הבנקים מקשות עליהם לספק שירות טוב מספיק

TheMarker
אילן בוגנים
אילן בוגניםצילום: דודו בכר
TheMarker

"עד היום, הבנקים לא היו צריכים להיות מעולים, אלא פשוט טובים מהבנק לידם. כיום ההשוואה היא לאמזון ונטפליקס" - כך אמר היום (ד') אילן בוגנים, ראש חטיבת הדאטה של בנק לאומי, בוועידת ההיי-טק של TheMarker.

בוגנים דיבר על שינויים בהרגלי הצריכה, שמאלצים את הבנקים להשתנות. הוא אמר כי הצעירים מעדיפים לקבל שירותי בנקאות מחברות טכנולוגיה על פני בנקים, ושהם "מצפים לחוויה יוצאת דופן שחברות האינטרנט נותנות להם". הוא הוסיף כי הצעירים אינם מבחינים בין בנק לבנק, וכי רבים מהם מעידים שהבנק לא עונה על צורכיהם. לדבריו, העובדה שהבנקים כבר אינם מושווים למתחרים הישירים שלהם, שהם מכירים זה שנים, מאתגרת את ענף הבנקאות.

לדברי בוגנים, הצרכנים תוהים מדוע למרות ההון הרב שלהם, הבנקים לא מסוגלים ליצור חוויה טובה מספיק. הוא סבור כי חלק מהאתגר נובע מכך שהבנקים "סוחבים המון היסטוריה טכנולוגית על הגב, והמון מערכות ישנות".

"כשמסתכלים על נטפליקס ופייסבוק, ומה שהן עשו עם הדאטה שעזר להם להשיג יתרונות בשוק, מגלים שהן משתנות כל הזמן, משיקות אלפי שינויים ביום, ומספקות חוויה פרסונלית שונה ברמת הלקוח הבודד. הן לומדות אותנו - ומשתמשות בנתונים כדי לתת לנו חוויה יוצאת דופן שמבוססת על היכרות ורצון המשתמשים. הבנקאות יכולה ללמוד מהן - לתת בנקאות אישית, פרו-אקטיבית שמדברת עם הלקוח, שירות לקוחות שמכיר אותך וכוח אדם שמותאם לאתגרים טכנולוגיים. צריך להפוך את הבנקאות למסעירה ומתאימה לאורח החיים שלך".

נטפליקס
נטפליקסצילום: בלומברג

בוגנים הזכיר את טענתה של חברת קיימברידג' אנליטיקה, על כך שיש לה את היכולת לגבש פרופיל פסיכולוגי של אדם רק באמצעות לייקים. "מניתוח 70 לייקים - אפשר להכיר את המשתמש יותר טוב מחבריו; מניתוח של 150 לייקים - אפשר להכיר את המשתמש טוב מהוריו; ומניתוח 300 לייקים - אפשר להכיר את המשתמש יותר טוב מבן או בת הזוג שלו.

"זה מזכיר שיש הרבה סכנה בפילוח לקוחות - צריך להיזהר לא לעשות את הטעות של שמירת יותר מדי מידע על הלקוח, ושצריך לשמור על הפרטיות שלו. אפל עושה היום מהלך של מיתוג שלפיו היא שומרת על הפרטיות המשתמשים טוב יותר מגוגל ומפייסבוק, וכך היא מושכת לקוחות".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום