"ידעתי שאם נבחר בדרך הקלה - לא יהיה רכב אוטונומי"

עומר כילף, מייסד ומנכ"ל אינוביז, ציין באירוע הענקת Atlas Award כי תעשיית הרכב סובלת בישראל מבעיות ייצור ■ "בשביל ייצור סדרתי נעשה שימוש במפעל בחו"ל - חבל שטכנולוגיות שפותחו פה מיוצרות במקום אחר"

שגיא כהן
שגיא כהן
עומר כילף, מנכ"ל ושותף אינוויז טכנולוגיות
עומר כילף, מנכ"ל ושותף אינוויז טכנולוגיותצילום: דודו בכר

"בחרנו בדרך המורכבת ביותר מבחינה טכנולוגית לפתור את בעיית הלידאר, אבל ידענו שזו כנראה הדרך היחידה למצוא פתרון אמיתי. היה לחץ שבחרנו דרך קשה מדי, ואם האתגרים יביאו למצב שלא יהיה פתרון". כך אמר עומר כילף, מייסד ומנכ"ל אינוביז (Innoviz Technologies), באירוע הענקת Atlas Award של Ayn Rand Center ,TheMarker ו-IVC. אינוביז זכתה בפרס האטלס בשנה שעברה.

בהמשך סיפר כילף כי "התשובה שלי לצוות היתה שאין לנו ברירה. אם נבחר בדרך הקלה, בפתרון מספיק טוב וזול כמו שרוב המתחרים שלנו עושים, שמנסים לפתור רק חלק מהבעיה, לא יהיה פתרון לתעשייה ולא יהיה רכב אוטונומי". 

עוד אמר כילף: "פיתחנו לידאר, חיישן אופטי שמאפשר למכוניות אוטונומיות לראות את העולם בתלת ממד, שבניגוד לפתרונות קודמים מאפשר ייצור סדרתי בזכות המחיר, הגודל והביצועים. בשנה האחרונה גדלנו מ-150 ל-250 עובדים וגייסנו 132 מיליון דולר. בקרוב נגייס עוד.

לגבי הזכייה בפרס אמר: "היה כיף לחזור איתו לצוות. התפקיד שלנו הוא לסחוב את התעשייה על הגב שלנו. אנשים עובדים קשה מאוד כי צריך לספק פתרון לבעיה גדולה מאוד. זה מה שעזר לנו לזכות בפרויקט מאוד גדול עם ב.מ.וו ולהיות חלק מייצור סדרתי של החברה".

לדבריו, "בשנה האחרונה עבדנו קשה ועשינו ניסויים בכביש. בחודשים הקרובים נוציא את הדור החדש של הלידאר שישתלב ברכבי ב.מ.וו. יש לנו קו ייצור בחיפה שבו מייצרים את הדור הראשון של הלידאר והדור הבא ייוצר גם הוא בישראל".

כילף התייחס לבעיות ייצור הקיימות בישראל. "בשביל ייצור סדרתי נעשה שימוש במפעל בחו"ל - שיש לו יכולות מתאימות לתעשייה", הוא אמר. "לצערי אין בארץ מפעל שכזה. חבל שטכנולוגיות שפותחו בישראל מיוצרות במקום אחר. בעולם הרכב אין ייצור ידני, ולכן זה לא עניין של כוח אדם או עלות. בסין או בישראל העלות תהיה אותו דבר. העניין הוא רק השקעה והבאת ידע".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker