מנכ"ל קריופארם על הנוסחה להצלחה: כוח סיבולת והרבה פילוסופיה

מייקל קאופמן יודע דבר או שניים על הצלחה וכישלון - לאחר שהצליח לשכנע את ה-FDA לאשר תרופה שפיתחה החברה בניהולו, אף שמניית החברה הגיעה לשפל של 3 דולר

עירד עצמון שמאייר
עירד עצמון שמאייר
מייקל קאופמן
מייקל קאופמן, מנכ"ל קריופארםצילום: תומר אפלבאום

"אל תחשבו שהדרך להצלחה תהיה פיקניק, כי הדברים בדרך כלל יידרדרו לפני שהם ישתפרו". כך ייעץ מייקל קאופמן, מנכ"ל ומייסד חברת התרופות קריופארם (Karyopharm). "זה נהדר להיות חברה ציבורית ואנחנו זקוקים למימון הציבורי, אבל תידרשו לכוח סיבולת ולפילוסופיה כדי להשלים את העבודה".

בכנס אטלס של TheMarker סיפר קאופמן: "כיום, תרופות הן דבר שאנחנו לוקחים כמובן מאליו, אין לנו אפשרות אחרת. אנחנו יכולים לקבל תרופות מדהימות בבתי חולים. ניתן להיכנס במצב אנוש ולצאת במצב די טוב. ריפאנו את מחלת הפטיטיס C - כשבכלל לא ידענו מהי לפני 50 שנה. הפכנו התקף לב מגזר דין מוות למשהו שאפשר להחלים ממנו לחלוטין".

כיום מפתחת החברה תרופה המטפלת בסרטן הדם מיאלומה (Myeloma). "הבנו שנצטרך הרבה כסף כדי לפתח את התרופה", אמר קאופמן. "לחברות סטארט-אפ רפואיות אין הכנסות - עד שהן משיגות כאלה או עד שהן פושטות רגל. גייסנו 30 מיליון דולר לפני הנפקתנו לציבור - ובסך הכל גייסנו עד היום חצי מיליארד דולר, שזה הסכום הנדרש כדי להביא את התרופה לשוק".

קאופמן סיפר כי מניית החברה הגיעה לשפל של שלושה דולרים כשמנהל המזון והתרופות האמריקני (FDA) ביקש מוועדה משנית לחוות את דעתו על התרופה החדישה, סלינקסור (Selinexor). "מרבית חברי הוועדה לא ידעו שום דבר על מיאלומה והצביעו שמונה נגד וחמישה בעד. למזלנו, חבר הוועדה שהבין בנושא סיפר ל-FDA שהוועדה העניקה עצה גרועה. אתם יכולים ודאי לדמיין שכשצנחה המנייה, המשקיעים כעסו מאוד. אבל העיניים שלנו על הכדור. לא קיבלנו בחיבוק ידיים את חוות הדעת של הוועדה.

"המטופלים שהשתתפו בניסוי הקליני נתנו עדות לכך שהם בחיים רק בזכות התרופה וה-FDA האמינו בנו. באותה תקופה, הרבה מהעובדים שלי היו מיואשים. אמרתי להם, 'העולם לא אוהב להשתנות, גם לא לטובה'. ברור שכולם מבקרים אותנו ולכולם יש תובנות משלהם, אבל בסוף, אף אחד לא עושה משהו בפועל".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker