"לא ידענו שהטיסה לירח תעלה 100 מיליון דולר במקום 8 מיליון דולר"

בכנס האטלס של TheMarker, סיפר יריב בש, מנכ"ל פלייטרקס תעופה ומייסד שותף בעמותת SpaceIL, ששיגרה את החללית "בראשית" לירח: "אם מישהו היה יודע שהטיסה לירח תארוך עשר שנים במקום שנתיים - אף אחד מאיתנו לא היה יוצא לדרך"

עירד עצמון שמאייר
עירד עצמון שמאייר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יריב בש
יריב בשצילום: תומר אפלבאום

"אם מישהו היה יודע שהטיסה לירח תארוך עשר שנים במקום שנתיים ו-100 מיליון דולר במקום 8 מיליון דולר - אף אחד מאיתנו לא היה יוצא לדרך", אמר יריב בש,  מנכ"ל פלייטרקס תעופה ומייסד שותף בעמותת SpaceIL, ששיגרה את החללית "בראשית" לירח.

בראיון בכנס האטלס של TheMarker, סיפר בש: "היום האחרון לרישום לתחרות האקס פרייז (X Prize) לשיגור חללית לירח נסגר ב-31 בדצמבר, 2010. וכמו ישראלים טובים, נרשמנו בתאריך האחרון. גוגל מינו צוות שופטים לתחרות ואחרי עשור הם אמרו, 'זהו, נמאס לנו'. כל הפיתוח ארך יותר זמן ממה שחשבנו. חלק מהבעיה היתה שזה היה האקס פרייז הראשון שבו אין אינטרס מסחרי ישיר לזכייה בתחרות. אי אפשר לבנות חברה על טיסה לירח, כי אין לנו אפשרות לחצוב משקעים מהירח, זה לא מחזיק מים. לעומת זאת, כשאתה מדבר על החזר ההשקעה החברתית, השיח הוא אחר לגמרי. SpaceIL גייסה ככל הנראה יותר מכל יתר המתמודדים האחרים ביחד".

בש הסביר כי ל-SpaceIL היו שלוש מטרות, אליהן התחברו התורמים. "זיהינו שיש תורמים פוטנציאלים שמתחברים לנעיצת דגל ישראל על הירח. המטרה השנייה היא החינוכית - מהיום הראשון שמנו את זה כחלק מהחזון. המטרה השלישית היא המדעית. רצינו להראות שאפשר לבצע משימות חלל עמוק בעלות נמוכה יותר ממה שחשבו עד עכשיו - שלא רק מעצמות וממשלות יכולות לעשות זאת, אלא גם אוניברסיטאות מחקר. התורמים התחברו לשילוב בין שלוש המטרות האלה. המצגת שלנו הכילה את כל ההיבטים האלה והתאמנו את הפרזנטציה שלנו לכל משקיע".

לבש כובע נוסף מלבד אחד מהוגי פרויקט SpaceIL. הוא גם ייסד את חברת פלייטרקס (Flytrex), שמפעילה שירותי משלוחים בעזרת רחפנים. "בפלייטרקס אנחנו מאמינים בלספק 'תמורה מיידית' (Instant Gratification), כלומר לקבל כל דבר הביתה כמעט באותה במהירות שבה אתה יכול להזמין אותו מהטלפון".

בש הסביר כי שימוש ברחפנים יכול להגדיל משמעותית את מספר המשלוחים שנהג אחד על קטנוע יכול לבצע בשעה: "מפעיל של פלייטרקס יכול לערוך 15 משלוחים בשעה - פי חמישה מההספק של שליח אובר (Uber) או וולט (Wolt). אגב, לא ייעלם הצורך באנשי משלוחים, אלא שבעתיד, הם יוכלו להטיס את הרחפנים ולבצע פי עשרה יותר משלוחים".

בש העיד כי "לאנשים יש ארבעה חששות עיקריים מהטכנולוגיה שלנו: בטיחות, פרטיות, זיהום ורעש. ראשית, אין שום חשש לפרטיות, משום שלרחפנים שלנו אין מצלמה, אז אף אחד לא ירגל אחריכם. שנית, הרחפנים טסים בגובה 70 עד 100 מטרים, כך שאיש לא שומע אותם מזמזמים. בנוסף, אנחנו משלשלים את החבילה באמצעות כבל מגובה 40 מטר. צילמנו זאת וניתן לשמוע ברקע ציוצים של ציפורים. זה פתרון הרבה יותר שקט מקטנוע שנוסע בכביש".

לאחר מכן התייחס ליתרון נוסף בשימוש ברחפנים. "כל נהג שאנחנו מורידים מהכביש מעלה את הבטיחות של כולנו. מה האלטרנטיבה לרחפנים האלה? בחור בן 20 פלוס שנוהג עשר שעות ברצף - אולי אחרי שהוא שתה יותר מדי אתמול בערב - ברכב במשקל טון כדי להביא המבורגר של 200 גרם", הוא אמר.

פלייטרקס, שגייסה עד כה כ-10 מיליון דולר, כבר ערכה ב-2017 ניסוי מוצלח באיסלנד. "ב-2019, נתחיל לערוך משלוחים במקומות ספציפיים בארה"ב", הוסיף בש, "בימים אלה אנחנו מקבלים מה-FAA (רשות התעופה האמריקנית) אישורים שאיש לא הצליח לקבל. הם למעשה משתמשים בנו כדי לכתוב את ספר החוקים לטיסת רחפנים - אנחנו נסלול את 'הכביש' שעליו כולם ייסעו אחר כך".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום