סימפליפיי מגייסת 30 מיליון דולר לפיתוח אבטחה אוטומטית נגד איומי סייבר

את הסבב השלישי הוביל תאגיד אחזקות התוכנה ג'ורג'יאן פרטנרס, וכהשתתפו בו 83 נורת', G20 וג'אמפ ■ סימפליפיי, שגייסה 58 מיליון דולר מאז 2015, מעסיקה כיום 50 עובדים בישראל, ותציע 30 משרות חדשות בתל אביב

עירד עצמון שמאייר
עירד עצמון שמאייר
מייסדי חברת סימפליפיי
מייסדי חברת סימפליפיי: גרי פטחוב (מימין), עמוס שטרן, אלון כהןצילום: Simplify

חברת הסטארט-אפ סימפליפיי (Siemplify), המפתחת מערכת לניהול אבטחת סייבר ואוטומציה, הודיעה היום (שני) כי השלימה סבב גיוס שלישי בסך 30 מיליון דולר.

את הסבב הובילה חברת אחזקות התוכנה ג'ורג'יאן פרטנרס (Georgian Partners). כמו כן, בסבב השתתפו המשקיעים הקיימים, בהם הקרנות G20 ונצ'רס, 83 נורת' (83North), וג'אמפ קפיטל. מאז הקמתה ב-2015 גייסה החברה 58 מיליון דולר.

החברה מפתחת תוכנת SOAR - מערכת לתזמור, אוטומציה וניהול אבטחת סייבר. "סימפליפיי היא אחת החברות שיצרו את התחום הזה", אומר עמוס שטרן, מנכ"ל ומייסד-שותף בחברה. "הוא לא היה קיים לפני כארבע שנים, כשהתחלנו. המטרה שלנו היא לאחד את כל מוצרי הסייבר השונים במערכת אחת. מערכת התזמור עוזרת לנהל את הכלים בחמ"ל הסייבר (SOC - Security Operating Center) ולבצע להם אוטומציה. כל אחד מכלי האבטחה מסתכל על חתיכה בפאזל - והמערכת שלנו מרכיבה אותן יחד", הוסיף.

שטרן מסביר כיצד עוזרת המערכת לתעדף איומי סייבר שונים על סמך רמת המורכבות והדחיפות שלהם - ומייעלת את עבודתם של מומחי אבטחה. למשל, "במקרה של הונאות דיוג (Phishing), מערכת הניטור הייתה מזהה את הודעת המייל החשודה, שהייתה מגיעה לחדר הבקרה, שם היו בודקים את המייל ידנית. זה יכול לארוך 30 דקות", אמר. "מערכת התזמור יכולה ללמוד את התהליך וברגע שמגיעה התראה, המערכת יכולה לבדוק את המייל, לראות אם יש בו משהו חשוד, לשלוח חזרה הודעת סמס ועוד שאלות כדי לוודא שהיא מהימנה".

שטרן הקים את סימפליפיי עם אלון כהן, המשמש סמנכ"ל הפיתוח, וגרי פטחוב, המשמש סמנכ"ל התפעול. לחברה כיום משרדים בישראל ובארה"ב, ומעסיקה 50 עובדים במרכז הפיתוח בתל אביב. החברה מתכננת לאייש כ-60 משרות חדשות בעקבות גיוס ההון, מחציתן בתפקידי הנדסת תוכנה, בקרת איכות, תמיכה וניהול לקוחות בישראל.

עובדי סימפליפיי
עובדי סימפליפייצילום: סימפליפיי

סימפליפיי דיווחה כי היא עדיין לא רווחית, ושטרן נמנע מלמסור פרטים על הכנסותיה, אולם בחברה מציינים כי הכנסותיה השנתיות צמחו בכ-1,000% ב-2017 וב-280% ב-2018.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker