וידוא גייסה 32 מיליון דולר כדי לאבטח את האינטרנט של הדברים

שניים ממייסדי החברה מכרו את חברת סייברה תמורת 220 מיליון דולר ■ את ההשקעה הובילו הקרנות GGV ו-WRVI, והשתתפו בה 83 נורת', חברת דל ואביגדור וילנץ ■ וידוא, שהוקמה ב-2017, גייסה עד כה 45 מיליון דולר בשני סבבים

עירד עצמון שמאייר
עירד עצמון שמאייר
מייסדי וידוא. מימין: אורי אלטר, אסף קרס, ונתי דוידי
מייסדי וידוא. מימין: אורי אלטר, אסף קרס, ונתי דוידיצילום: אפרת קופר
עירד עצמון שמאייר
עירד עצמון שמאייר

חברת וידוא (VDOO), המפתחת הגנת סייבר למכשירי IoT (האינטרנט של הדברים - כלומר חפצים פיזיים שברשותם אלקטרוניקה, תוכנה וחיישנים, המאפשרים להם לתקשר ביניהם, לאסוף ולהחליף מידע) הודיעה היום (ד') כי השלימה סבב גיוס שני (B) בסך 32 מיליון דולר .

את הסבב הובילו שתי קרנות - WRVI קפיטל ו-GGV קפיטל. בין יתר המשתתפים בסבב: NTT דוקומו, תאגיד התקשורת הסלולרית הגדול ביפן; קרן 83 נורת' הישראלית; זרוע ההשקעות של חברת דל; ואביגדור וילנץ, מייסד אנפורנה לאבס (Annapurna Labs). בסך הכל, מאז שהוקמה בשנת 2017, גייסה וידוא 45 מיליון דולר. מהחברה נמסר כי כל ההון שגייסה נכנס לקופתה.

וידוא, שנכללה בנבחרת הסטארט-אפים של TheMarker ל-2018, מפתחת פלטפורמה אוטומטית לאבטחת מוצרי IoT. נתי דוידי, מייסד-שותף ומנכ"ל-משותף בחברה, מסביר כי כאשר החברה מתייחסת ל-IoT, הכוונה היא ל"מערכות משובצות מחשב" (Embedded Systems). בשונה ממחשב רגיל, הן לא מציעות גמישות למשתמשים, אלא שימוש ייעודי אחד. נתב אלחוטי, מצלמת אבטחה או שואב אבק רובוטי, למשל, הן דוגמאות למערכות משובצות מחשב. "מערכות אלה יכולות להיות מחוברות לאינטרנט, לרשת פנימית או לפעול בכוחות עצמן", הוא מסביר בשיחה עם TheMarker.

המערכת מציעה שלושה מוצרים: הראשון מנתח מערכות תוכנה ומגלה פרצות אבטחה וחולשות אפשריות. השני הוא תקן אבטחת סייבר - וידוא מעניקה אסמכתות ליצרנים וחברות שצולחים את בדיקת האבטחה. המוצר השלישי הוא "סוכן תוכנה", שפועל במוצרי ה-IoT בזמן אמת, מריץ קבצים ומחפש בהם חולשות. התוכנה הזו מאפשרת לווידוא לפתח אוטומטית תוכנת אבטחה המותאמת אישית לכל מוצר.

"המוצרים שלנו לא נועדו לשימוש על ידי צרכנים, אלא על ידי יצרנים", אומר דוידי. "מחשבים אישיים ושרתים עומדים ברף מסוים של אבטחה. לעומת זאת, יצרני מערכות Embedded לא דאגו לכך, משום שהם לא חשבו שהמערכות שלהם יהיו מחוברות וכי לא היה להם תמריץ לעשות זאת. כיום, רגולציה ביפן ובאירופה מאלצת יצרנים לאבטח את המוצרים המחוברים שלהם. תוקפים החלו להתמקד בצד ה-IoT כדי לנסות לפרוץ דרכו לרשתות". כך לדוגמא, מציין דוידי, פרצו למערכת כריזת החירום של העיר דאלאס, טקסס, והפעילו את כל 156 הסירנות המחוברות לה. בסופו של דבר, "אלה דברים שמשפיעים על חיי היומיום שלנו", הוא אומר.

דוידי הקים את החברה יחד עם אורי אלטר, מנכ"ל שותף, ואסף קרס, סמנכ"ל הטכנולוגיה. דוידי ואלטר הם גם המייסדים של חברת סייברה (Cyvera), שסיפקה פתרון אבטחה למוצרי קצה ונרכשה ב-2014 על ידי חברת פאלו אלטו ב-220 מיליון דולר. קרס שהצטרף אליהם הוא מומחה לאבטחת מידע, שבתפקידו האחרון בצה"ל ניהל למעלה מ-100 חוקרי סייבר. החברה מעסיקה כיום 56 איש, מתוכם 47 בישראל. בחברה ציינו כי הם "יגייסו עשרות עובדים חדשים בשנה הקרובה", בעקבות ההשקעה. דוידי ציין כי הכנסותיה השנתיות של וידוא מסתכמות כיום במיליוני דולרים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker