רפיד מדיקל מגייסת 20 מיליון דולר לפיתוח טיפול בשבץ מוחי

את הסבב הובילו קרן אמריקאית וחברה סינית למכשור רפואי ■ החברה צפויה להשתמש בהון להשלמת ניסוי קליני בארה"ב ולגיוס 15 עובדים חדשים, מתוכם שמונה בישראל ■ מאז נוסדה ב-2008, גייסה רפיד מדיקל 38 מיליון דולר

עירד עצמון שמאייר
עירד עצמון שמאייר
שימוש במכשיר ה-Tigertriever של רפיד מדיקל
שימוש במכשיר ה-Tigertriever של רפיד מדיקלצילום: רפיד מדיקל

חברת רפיד מדיקל (Rapid Medical), המפתחת מוצרים לשימוש בצנתור בשל שבץ מוחי, הודיעה היום (ג') על השלמת סבב גיוס שלישי בסך 20 מיליון דולר .

את הסבב הובילה קרן ג'אם קפיטל פרטנרס (Jam Capital Partners) האמריקאית וחברת המכשור הרפואי הסינית מיקרופורט (Microport). כמו כן, בסבב השתתפו המשקיעות הקיימות בחברה: הקרנות גפן קפיטל, ניו אלייאנס (New Alliance), קבוצת BRM הישראלית וחברת כתר אחזקות. בסך הכל, מאז שנוסדה בשנת 2008, גייסה רפיד 38 מיליון דולר. מהחברה נמסר כי כל ההון שהושקע נכנס לקופתה.

ברפיד מציינים כי כ-15 מיליון איש בעולם לוקים בשבץ מדי שנה, מתוכם 85% סובלים מחסימה בכלי הדם במוח. לשיטתם, מרבית החולים לא זוכים לטיפול בצנתור על אף שהוכח כי שיטה זו יעילה מטיפול תרופתי.

החברה מפתחת מוצרים שנועדו לטיפול בכלי דם, ובפרט בשבץ מוחי. מוצריה כוללים תומך המסוגל להתרחב בכלי הדם, לאפשר את זרימתו, ללכוד ולהיפטר מקרישי דם. עוד מפתחת החברה מכשיר המיועד לטיפול במפרצת (התרחבות חריגה בעורק או בווריד) ללא צורך בחסימת כלי הדם. מהחברה נמסר כי שני המוצרים מאושרים למכירה ושימוש בישראל ובאירופה, ובימים אלה אף בתהליך קבלת אישור לשימוש בשוק האמריקאי.

שימוש במכשיר ה-Tigertriever של רפיד מדיקל
שימוש במכשיר ה-Tigertriever של רפיד מדיקלצילום: רפיד מדיקל

רפיד מדיקל נוסדה על ידי רונן אקהויז, מנכ"ל החברה, ושמעון אקהויז, כיום היו"ר. היא יושבת ביוקנעם, ובה מועסקים 32 מתוך 35 עובדיה. בעקבות סבב הגיוס, החברה מסרה כי תגייס 15 עובדים חדשים, מתוכם שמונה בישראל, לתפקידי פיתוח, ייצור שיווק וקליניקה. כמו כן, ההון ישמש אותה להגדלת המכירות באירופה והשלמת ניסויים קליניים בארה"ב. מהחברה נמסר כי מכירותיה השנתיות מסתכמות במיליוני דולרים, אולם לא מסרה האם היא רווחית.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker