הסמארטפון המתקפל של סמסונג הגיע לידי העיתונאים – ומיד החל להישבר

לפחות ארבעה כתבים דיווחו שמסך המכשיר נשבר או ניזוק ללא סיבה ברורה, יום-יומיים לאחר תחילת השימוש במכשיר ■ להתרחשויות עלולות להיות השלכות קשות על סמסונג, שב-2016 נאלצה לבטל את מכשיר ה-Note 7 לאחר שהתפוצץ אצל לקוחות

שגיא כהן
שגיא כהן
גלקסי פולד של סמסונג
גלקסי פולד של סמסונגצילום: בלומברג

צרות בסמסונג: כמה עיתונאים בארה"ב שקיבלו לידם את הסמארטפון המתקפל "גלקסי פולד" של סמסונג לצורכי סקירה, דיווחו כי מסך המכשיר נשבר זמן קצר לאחר תחילת השימוש בו. סמסונג הודיעה שתבדוק את הנושא.

הסמארטפון המתקפל של סמסונג, גלקסי פולד, משך הרבה עניין ותשומת לב כאשר הושק רשמית בפברואר האחרון. הוא צפוי להתחיל להימכר ב-26 באפריל (בהמשך גם בישראל) במחיר של כ-2000 דולר, ובימים האחרונים נתנה החברה מכשירים לשורה של כתבי טכנולוגיה בארה"ב לצורך הכנת סקירה על המכשיר.

אלא שהעסק השתבש באופן מביך ביותר עבור סמסונג: לפחות ארבעה כתבים דיווחו שמסך המכשיר נשבר או ניזוק ללא סיבה ברורה, יום-יומיים לאחר תחילת השימוש במכשיר. אם המקרים יימשכו, בוודאי לאחר תחילת המכירה לציבור, לרצף האירועים עלולות להיות השלכות קשות על סמסונג: הן על ניסיונותיה למכור את המכשיר בעתיד – והן על תדמיתה בכלל. כזכור, ב-2016 נאלצה סמסונג לבטל את מכשיר ה-Note 7 לאחר שהתפוצץ אצל לקוחות.

כתב של אתר הטכנולוגיה The Verge דיווח כי זמן קצר לאחר שקיבל לידיו את המכשיר הופיעה בליטה מתחת למסך באזור של ציר הקיפול – מה שהוביל בסופו של דבר להישברות המסך. גם כתב של CNBC דיווח כי בתוך יומיים המכשיר נשבר ולא ניתן היה להשתמש בו.

במקרים אחרים, מסכים של הגלקסי פולד נשברו לאחר שכתבים הסירו בטעות שכבת מגן שנצמדה למסך, אף שלטענתם לא נכתב בשום מקום כי אסור להסירה. כך קרה לכתב בלומברג מארק גורמן וגם ליוטיובר מרקוס בראונלי (MKBHD).

מסמסונג נמסר: "מספר מוגבל של מכשירים נמסרו לתקשורת לצורך סקירות. קיבלנו מספר דיווחים לגבי המסך הראשי במכשירים שסופקו, ואנו בודקים את היחידות הללו באופן אישי כדי לקבוע את הסיבה. באופן נפרד, כמה מבקרים הסירו את השכבה העליונה של הצג וגרמו בכך נזק למסך. מסך הגלקסי פולד כולל שכבת מגן, שנועדה להגן עליו מפני שריטות. הסרתו עלולה לגרום נזק. נבטיח שהמידע הזה יועבר באופן ברור ללקוחות".

הגלקסי פולד הוכרז רשמית בפברואר האחרון. הוא נראה כמו טאבלט בגודל של 7.3 אינץ', אך למעשה הוא בנוי משני מסכים ויכול להתקפל כלפי פנים - בדומה­­ לספר או מחברת - לגודל של סמארטפון רגיל. על גבי הכיסוי החיצוני יש מסך נוסף בגודל 4.6 אינץ'. בעבר סמסונג אמרה כי העבירה את המכשיר מבחנים מפרכים כדי לוודא את אמינותו.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker