חברת EFI שהוקמה על ידי אפי ארזי נרכשת ב-1.7 מיליארד דולר

החברה האמריקאית, שעוסקת בטכנולוגיות דפוס דיגיטלי ונסחרת בנאסד"ק, רשמה הכנסות של 225 מיליון דולר ברבעון הראשון של 2019 ■ EFI הוקמה ב-1989 על ידי יזם ההיי-טק אפי ארזי - שנפטר ב-2013

שגיא כהן
שגיא כהן
אפי ארזי
אפי ארזי המנוח. נפטר ב-2013צילום: סטודיו יורם אשהיים

חברת EFI האמריקאית (Electronics For Imaging) תירכש על ידי קרן Siris Capital Group תמורת מחיר של 37 דולר למניה, המשקף לחברה שווי של 1.7 מיליארד דולר, כך הודיעו החברות. מחיר הרכישה משקף פרמיה של 26% מעל מחיר המניה ביום שישי שעבר, לפני הדיווח על הרכישה – 29.4 דולר למניה, או 45% מעל מחיר המניה הממוצע של EFI בשלושת החודשים האחרונים.

חברת EFI עוסקת בטכנולוגיות דפוס דיגיטלי, והוקמה ב-1989 בסן פרנסיסקו על ידי אפי ארזי המנוח, שנחשב לאחד מאבות ההיי-טק הישראלי - וייסד בין השאר את סאיטקס. ארזי מכר בעבר את אחזקותיו בחברה. הוא נפטר ב-2013.

EFI היא חברה אמריקאית שנסחרה בנאסד"ק והמטה הראשי שלה יושב בפרמונט, קליפורניה. בעבר מנכ"ל החברה היה הישראלי גיא גכט, עד שהחליף אותו ביל מויר באוקטובר 2018. גם כיום בהנהלת החברה יש עדיין כמה ישראלים. יש לה גם סניפים בראש העין, העוסקים בפיתוח, שירות ומכירות. החברה רכשה בשנים האחרונות שתי חברות ישראליות, אופטיטקס ב-53 מיליון ב-2016; ומתן מדפסות דיגיטליות ב-50 מיליון דולר ב-2015.

EFI פיתחה טכנולוגיית הדפסה דיגיטלית, עם מדפסות ביתיות ומדפסות תעשייתיות, בין השאר בתחום האריזות, טקסטיל, אריחים קרמיים ומסמכים, ומציעה מגוון מדפסות. סיריס קפיטל היא קרן פרייבט אקוויטי המתמחה בהשקעה ובהשבחת חברות טכנולוגיה. תנאי ההסכם כוללים פרק זמן של 45 יום שבו החברה יכולה לשקול הצעות רכישה חלופיות. העסקה צפויה להיסגר ברבעון השלישי של 2019.

בשנתיים האחרונות,  הרכישה, מניית החברה ירדה ב-30%, בעיקר בגלל צניחה במניית החברה בסוף 2017 לאחר שהציגה תוצאות גרועות מהצפוי. לפי ההודעה שפרסמו החברות, הכנסותיה לרבעון הראשון 2019 עמדו על 225-220 מיליון דולר. ברבעון שלפני כן הכנסות החברה ירדו ב-5% עקב חולשה בתחום המדפסות התעשייתיות.

"אנו מאמינים שהעסקה הזאת מעניקה ערך נעלה ומיידי למחזיקי המניות שלנו, ומעניק לנו שותף שיכול להוסיף מומחיות אסטרטגית ותפעולית לעסקים שלנו", מסר מויר, מנכ"ל EFI. "חברת EFI נמצאת בחזית הקדמה של המעבר הדיגיטלי בתחום הדימות וההדפסה התעשייתית, והיא ממוקמת היטב כדי לנצל את ההזדמנויות הקשורות בגידול החדירה של הדפסה דיגיטלית, אוטומציה תעשייתית ותוכנה", הוסיף פרנק בייקר, שותף מנהל ומייסד שותף של סיריס.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker