עזרה לרדיולוגים: איידוק מגייסת 27 מיליון דולר מקרן סקוור פג

החברה מפתחת מערכת בינה מלאכותית המזהה חריגות בבדיקת דימות רפואי ■ איידוק, שהוקמה ב-2016, גייסה עד כה 40 מיליון דולר ■ המנכ"ל: "מטרתנו להגיע ל-500 בתי חולים בתוך שנתיים"

עירד עצמון שמאייר
עירד עצמון שמאייר
מייסדי איידוק
מייסדי איידוק (מימין לשמאל): גיא ריינר, אלעד וולך ומיכאל ברגינסקיצילום: גיא שרייבר
עירד עצמון שמאייר
עירד עצמון שמאייר

חברת איידוק (Aidoc), שמפתחת בינה מלאכותית לזיהוי חריגות בדימות רפואי, הודיעה היום (ד') כי השלימה סבב גיוס שני בסך 27 מיליון דולר מקרן סקוור פג קפיטל (Sqaure Peg Capital), שבסיסה באוסטרליה. בסבבים הקודמים השתתפו הקרנות אמרג' (Emerge), מאגמה ו-TLV פרטנרס. בסך הכל, מאז שהוקמה ב-2016, גייסה איידוק 40 מיליון דולר. מהחברה נמסר כי כל ההון שגויס בסבב נכנס לקופתה.

איידוק הוקמה על ידי אלעד וולך, מנכ"ל החברה, מיכאל ברגינסקי, סמנכ"ל הטכנולוגיה וגיא ריינר, סמנכ"ל הפיתוח. שלושת המייסדים הם בוגרי תוכנית תלפיות בצה”ל. בשלב מוקדם הצטרף לשלושה גם ד"ר גל יניב, מומחה לרדיולוגיה. "הבנו שיש כאב אמיתי בתחום הרדיולוגיה. רדיולוגים נדרשים לטפל בכמות גדולה של פציינטים”, אמר בעבר וולך בשיחה עם TheMarker. באיידוק מועסקים כיום כ-60 עובדים, מתוכם 55 עובדים בתל אביב. בחברה לא מסרו כמה עובדים היא מתכוונת לגייס בעקבות הסבב, ואולם אמרו כי בכוונתם לחזק את מערך שירות הלקוחות והמכירות של איידוק, וכן לאייש משרות חדשות במרכז הפיתוח הישראלי.

התוכנה שפיתחו באיידוק מתממשקת לשרתי בתי החולים, ומייעצת לרדיולוג בזמן אבחון את תוצאות צילומי הרנטגן או ה-CT. המערכת משתמשת במודלים של למידה עמוקה ונסמכת על מאגרי נתונים רפואיים בעזרתם היא אומנה לצורך זיהוי אנומליות. "התוכנה מסתכלת על אזור אנטומי ויודעת לזהות תמונה חריגה, ובעצם מסמנת לרדיולוג את האזורים החשובים עבורו", הסביר אז וולך. באיידוק אומרים כי התוכנה נועדה לאותת לרדיולוגים על התמונות המציגות סימנים למקרים חמורים ודחופים.

איידוק הכריזה כי באחרונה ניתחה התוכנה את סריקת ה-CT המיליון במספר. בחודש אוגוסט קיבלה החברה אישור ראשון ממינהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA), שמאפשר לה לשווק חלק מהפתרונות שלה בבתי חולים בארה"ב. האישור ניתן לאלגוריתם לזיהוי דימום תוך-גולגלתי מבדיקות CT ראש, במקרה שכלי דם בראש נקרע כתוצאה מטראומה כמו פציעת ראש או מפרצת מיתר לחץ דם - ועשוי לגרום לשבץ. "מטרתנו היא להגיע ל-500 בתי חולים בשנתיים הקרובות", מסר וולך. בין הלקוחות שבהם מוטמעת המערכת, איידוק מציינים את ביה"ח שיבא, בתי החולים האוניברסיטאים באנטוורפן ובבריסל וכן כ-100 בתי חולים בארה"ב. החברה סירבה למסור את סך הכנסותיה השנתיות, ומסרה כי איננה רווחית בשלב זה.

את איידוק ייצגו עורכי הדין איתי פרישמן וניר דגן ממשרד מיתר ליקוורניק גבע לשם טל ושות'. סיימון וינטרוב ושירה טייגר ממשרד יגאל ארנון ייצגו את קרן סקוור פג.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker