"גלאי בולשיט": מערכת כריית הנתונים של אמניטי אנליטיקס גייסה 18 מיליון דולר

את סבב הגיוס השני הוביל תאגיד הביטוח סטאר, ובו השתתפו, בין היתר, קרן SOMV ואינטל קפיטל ■ מאז שהוקמה, גייסה אמניטי 25.6 מיליון דולר ■ החברה שמעסיקה בישראל 30 איש צפוייה לאייש כ-15 משרות חדשות בתל אביב

עירד עצמון שמאייר
עירד עצמון שמאייר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מימין: מתי כהן, חדווה פלדמן, רועי פן, מעוז שכט ורונן פלדמן
מימין: מתי כהן, חדווה פלדמן, רועי פן, מעוז שכט ורונן פלדמןצילום: עופר וקנין

חברת אמניטי אנליטיקס (Amenity Analytics), המפתחת בינה מלאכותית לניתוח טקסטים, הודיעה כי השלימה סבב גיוס שני בסך 18 מיליון דולר. את הסבב הובילה חברת הביטוח סטאר (Starr Companies) ובו השתתפה אף חברת הביטוח אולסטייט (Allstate) וכן המשקיעות הקיימות, אינטל קפיטל וקרן SOMV (סטייט אוף מיינד ונצ'רס, State of Mind Ventures). מאז שהוקמה בשנת 2015, גייסה החברה 25.6 מיליון דולר. מאמניטי נמסר כי כל ההון שהושקע בסבב זה נכנס לקופתה.

אמניטי אנליטיקס נוסדה בעקבות היכרות בין שניים ממייסדיה: המנכ"ל, נתנאל סטורץ — שחקן ותיק בשוק הפיננסים בניו יורק, והמדען הראשי בחברה, רונן פלדמן — פרופסור באוניברסיטה העברית, המתמחה בחקר שפה ובכריית טקסט. המייסדת השלישית היא חדווה, רעייתו של של פלדמן, המשמשת אחראית קשרים אסטרטגיים בחברה.

המערכת של אמניטי מבוססת על מנוע עיבוד שפה טבעית (NLP). בבסיסם, מנועי NLP מנתחים כל משפט כחלק מפסקה, וכל פסקה כחלק ממסמך — כדי ללמוד מהו ההקשר המלא של חלקי הטקסט. במקביל, כל משפט מפורק לחלקיו ומנותח תחבירית ודקדוקית. בכירי החברה טוענים כי הבינה המלאכותית שלהם מצליחה היכן שהמתחרות נכשלות.

"משפט כמו 'טויוטה הכריזה על קריאה לתיקון (ריקול) המכונית המוצלחת ורבת המכר שלה', רוב מנועי NLP ינתחו כחיובי", אמר בעבר מתי כהן, סמנכ"ל המוצר של אמניטי אנליטיקס, בראיון ל-TheMarker. "הוא כולל את המילים 'מוצלחת' ו'רבת מכר'. זה משפט מורכב, אבל אנחנו נצליח להבין שמדובר באירוע שלילי עבור המשקיעים, כי מדובר בריקול".

לדברי רועי פן, סמנכ"ל ההנדסה של אמניטי, המערכת אף מסוגלת למדוד את האמינות של מנכ"לים שונים על סמך הנטייה שלהם לענות ישירות על שאלות או להתחמק מהן. "אנחנו מזהים בערך 50 דרכים שונות שבהן מנכ"ל יכול להתחמק מלענות על שאלה. הלקוחות שלנו קוראים לזה 'גלאי הבולשיט'", הוא אומר בחיוך, ומסביר כי מנוע הבינה המלאכותית גם יכול לזהות שינוי ברמת האמינות. "למשל, מנהל די ישר — שמתחמק משאלות רק 10% מהזמן, ולפתע משקר פי ארבעה. אני ארצה להביט על השאלות שהוא לא ענה עליהן. זה קריטי".

נכון לתחילת 2019 החברה מעסיקה כ-60 עובדים, מתוכם 30 בישראל. החברה מתכננת לאייש 30 משרות חדשות, מתוכן 15 משרות למהנדסי תוכנה ועיבוד שפה טבעית. מהחברה נמסר כי ההון "ישמש את אמניטי להאצת פיתוח המוצר ולהרחבת פעילות המכירות והשיווק". החברה לא דיווחה על היקף הכנסותיה ולא מסרה אם היא רווחית.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker