שגיא כהן
שגיא כהן

חברת רינגיה (Ringya) מסיימת את פעילותה ותפסיק בקרוב את פעילות האפליקציה שלה - כך נמסר במייל שנשלח אמש (רביעי) למשתמשים.

רינגיה היא אפליקציית אנשי קשר ותיקה שהיתה בעבר פופולרית בקרב לא מעט הורים בישראל, ועזרה לנהל דפי קשר בגנים ובתי ספר. היא הושקה לראשונה ב-2012, והיתה תחליף לרשימות הארוכות עם מיילים ומספרי טלפון של ההורים בכיתה ובגן. ניתן היה לצלם את הרשימה המודפסת או להזין נתונים, וכך להמירם לרשימת אנשי הקשר בטלפון. בהמשך מותגה כפתרון תקשורת עבור קבוצות (למשל ארגונים, הורים, קהילות, כיתות). לפי אתר, סטארט-אפ ניישן סנטרל פיינדר היא גייסה 1.5 מיליון דולר מהקמתה. טרם נמסרה תגובתו של המייסד והמנכ"ל גל נחום.

לפי המייל שנשלח אמש, השירות של רינגיה יפסיק לפעול ב-1 לספטמבר 2019. "לפני 7 שנים יצאנו לממש חלום לעזור לאנשים לנהל בקלות וביעילות את דפי הקשר שלהם על הטלפון החכם. אנו גאים בקהילה שנוצרה סביב השירות, שהייתה מקור לרעיונות, לתובנות ולתמיכה עבורנו. לצערנו, לא הצלחנו להפוך את רינגיה לשירות המקיים את עצמו ואנו נאלצים להודיע היום על סגירתו", נכתב.

החל ב-1 בספטמבר האפליקציה תוסר מחנויות האפליקציות, השרתים יכובו ולא ניתן יהיה ליצור קבוצות חדשות, לעדכן או ליצור אנשי קשר, לשלוח הודעות ולפרסם הודעות בלוח המודעות, לא יהיו עוד עדכונים ושדרוגים לאפליקציה, וכל השירות ללקוחות יופסק. עם זאת, האפליקציה תמשיך לפעול והמידע בה יהיה זמין גם לאחר תאריך זה. בחברה הודיעו כי "מ-1 במאי 2019 עד 30 בספטמבר תוכלו לקבל עותק של כל הקבוצות שלכם המאוחסנות על השרתים שלנו כקובצי CSV".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker