גבי ברבש משקיע בסטארט-אפ הסייבר סטרנום - המגן על מכשור רפואי

החברה גייסה 2.5 מיליון דולר מפרופ' ברבש, לשעבר מנכ"ל בית החולים איכילוב, מזרוע ההשקעות של קומקאסט ומקרן רד קפיטל ■ הסכום מצטרף למענק של כ-835 אלף דולר שהחברה קיבלה מרשות החדשנות

רותי לוי
רותי לוי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
פרופ' גבי ברבש
פרופ' גבי ברבשצילום: ניר כפרי

חברת הסייבר למכשור רפואי סטרנום (Sternum) מדווחת היום (ד') כי גייסה 2.5 מיליון דולר משורת משקיעים, ובהם פרופ' גבי ברבש, לשעבר מנהל בית החולים איכילוב; זרוע ההשקעות של קומקאסט, תאגיד הכבלים והתקשורת הגדול בעולם; ו-RED קפיטל, המשקיעה בסטארט-אפים טכנולוגיים בהובלת נשים. 

תחום IoT (מכשירים המחוברים לרשת) נחשב על ידי רבים לאיום סייבר משמעותי - גם עבור המשתמש היחיד וגם עבור ארגונים. בתי החולים מלאים כיום במכשור רפואי מתקדם המחובר לרשת ובה בעת - מטופלים מתבססים יותר ויותר על מכשור רפואי ביתי כמו קוצבי לב ומשאבות אינסולין. היכולת להעביר ולקבל מידע באמצעות תקשורת מרוחקת עם מכשירים קריטיים יכולה להיות מצילת חיים, אולם היא גם יוצרת מגוון הזדמנויות לגורמים מזיקים. 

פתרון האבטחה של סטרנום מתמקד במכשירי הקצה, ולא ברשת, ומוטמע אל תוך הקוד שצרוב על המכשיר (embedded code) על מנת להגן בזמן אמת מפני ניצול חולשות במכשירים. "המוצר המרכזי של החברה, Embedded Integrity Verification) EIV), מוסיף שכבת הגנה שמזהה את אזורי הסיכון בקוד הצרוב על המכשיר, ומבצעת אימות (וריפיקציה) במהלך זמן הריצה, על מנת למנוע כל שיבוש בהרצה התקינה של המכשיר או ניסיון לבצע מניפולציה על הזיכרון של המכשיר", נכתב בהודעת החברה, "באמצעות הגנה זו, סטרנום מגנה על מכשירים מחוברים ממגוון רחב של מתקפות – ממתקפות כופרה ועד לגניבת נתונים" 

מייסדי סטרנום (מימין לשמאל): אריק פרבר, בועז שדלצקי, נטלי תשובה וליאן גרנות
מייסדי סטרנום (מימין לשמאל): אריק פרבר, בועז שדלצקי, נטלי תשובה וליאן גרנות צילום: Sternum

הסכום הנוכחי גויס ב-SAFE) Simple Agreement for Future Equity), מכשיר גיוס המקובל בסטארט-אפים בתחילת דרכם המאפשר לגייס כסף בצורה מהירה, בהסכם פשוט וקצר ללא דיון על שווי. הכסף הופך למניות במועד עתידי כשהחברה מגייסת הון קלאסי מקרן הון סיכון, ומשקיעי ה-SAFE נהנים לרוב מהנחה של 30%-20%. סך ההשקעות בסטרנום מסתכם ב-3.4 מיליון דולר, אם מכלילים מענק של כ-835 אלף דולר שגויס מתוכנית חברות מתחילות של רשות החדשנות. 

סטרנום הוקמה ב-2018 על ידי נטלי תשובה, המשמשת כמנכ"לית; בועז שדלצקי, מנהל העסקים הראשי; ליאן גרנות, סמנכ"ל הפיתוח; ואריק פרבר, מנהל המחקר של החברה. אמנון בר לב, מי שהיה נשיא צ'ק פוינט, הוא יו"ר פעיל בחברה. החברה יושבת כיום בחלל השיתופי אייכה ברחוב אליפלט בתל אביב, ומעסיקה 7 עובדים. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker