יוצר סרטים טוען: נתניהו העתיק סרטון שהכנתי לכחול לבן ושינה אותו

בפוסט בפייסבוק טוען יוצר סרטוני וידאו ברשת כי בליכוד השתמשו בסרטון תעמולה שהפיק עבור מפלגת כחול לבן, תוך הפרה בוטה של חוק זכויות היוצרים ■ לדבריו, הוא דחה את בקשת הליכוד להכין סרטון גם עבורם: "ניסיתי לסרב לביבי, נראה שאי אפשר לסרב לאדם מהסוג הזה"

רפאלה גויכמן
רפאלה גויכמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מתוך הסרטון מהקמפיין של כחול לבן
רפאלה גויכמן
רפאלה גויכמן

יוצר סרטוני וידאו ברשת בשם אייל אלישע טוען כי מפלגת הליכוד השתמשה בסרטון תעמולה שהפיק עבור מפלגת כחול לבן, תוך הפרה בוטה של חוק זכויות היוצרים. אלישע הציג בפוסט שהעלה לפייסבוק את שתי הגרסאות, והסביר כי במקביל לכך שקיבל את הצעת כחול לבן, הוא דחה את הצעת הליכוד להכין סרטון גם עבורם. "דחיתי את ההצעות בנימוס, לא רציתי לקחת חלק בקמפיין של אדם שמסב לתפיסתי נזק בלתי הפיך למדינה שאני חי בה. זכותי, לא?" כתב בפוסט.

הסרטון המקורי של כחול לבן

בסרטון של אלישע מוצגים שני בוחרים שעומדים בקלפי ונדרשים להחליט איזה פתק לשים מעטפה, של כחול לבן או של "ביבי" - שמופיע על כל הפתקים מלבד אחד. אולם כעבור כמה ימים, כשקמפיין כחול לבן כבר הופץ ברשת, נתקל אלישע בסרטון המקורי שלו לאחר שנעשו בו שינויים בכיתובים שמופיעים בפתקים ובקריינות שמלווה אותו - כך שהפעם הליכוד הוא הפתק היחיד, לעומת הרבה פתקים של יאיר לפיד.

הסרטון בגרסת הליכוד

על פי סעיף 62 (ב) של חוק זכויות יוצרים, מי שעוסק בהפצת עותקים של יצירה בהיקף מסחרי - דינו שלוש שנות מאסר או קנס של עד 1.5 מיליון שקל. "מי שלא מכיר את הסרטון המקורי של כחול לבן ורואה את הגרסה של ביבי, בטוח שמדובר בעוד סרטון בחירות שנעשה על ידי מפלגת הליכוד", כתב אלישע בפוסט. "על הסרט הזה עבדו תסריטאים, מפיקים, שחקנים, אנשי ארט, תאורה, גריפ ומצלמה, עורכים, אפטריסטים, קריין וגרפיקאי. גנבתם לכל אחד מהאנשים האלה את חלקו ביצירה. אז ניסיתי לסרב לביבי, אבל כנראה שאי אפשר לסרב לאדם מהסוג הזה", הוסיף אלישע.

הפוסט של אלישע בפייסבוק

לא ניתן היה להשיג את תגובת הליכוד לטענות. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker