סרטון חתונה לסער? מסיבת הפתעה לשושנה? חדש בוואטסאפ: אי אפשר לצרף אתכם לקבוצות בלי אישור

וואטסאפ הודיעה כי השיקה פיצ'ר פרטיות חדש, שיאפשר לכל משתמש לקבוע כי לא ניתן יהיה לצרפו אוטומטית לקבוצות חדשות - בלי שהעניק לכך אישור מפורש

שגיא כהן
שגיא כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
נערה עצובה מביטה בסמארטפון
צילום: Getty Images IL

מסיבת רווקות לאיילת, יומולדת לשמואל או ההורים מגן רעות - רבים מאיתנו מוצאים את עצמם בקבוצות לא רלוונטיות, או סתם מטרידות, שמפיצות ספאם.

כעת וואטסאפ שמה לזה סוף: החברה הודיעה כי השיקה פיצ'ר פרטיות חדש, שיאפשר לכל משתמש לקבוע כי לא ניתן יהיה לצרפו אוטומטית לקבוצות חדשות, בלי שהעניק לכך אישור מפורש. אחד המניעים לצעד הוא תופעה עולמית של צירוף אנשים לקבוצות פוליטיות המוניות - ושימוש בהן כדי להפיץ פייק ניוז ומידע כוזב.

בפברואר דווח כי וואטסאפ עובדת על הפיצ'ר החדש, וכעת היא משיקה אותו רשמית. הוא צפוי להגיע למשתמשים בשבועות הקרובים. יש לעדכן לגרסה האחרונה של וואטסאפ כדי לקבל אותו.

איך זה יעבוד? כל משתמש יוכל לקבוע בתפריט ההגדרות הפרטיות כי לא ניתן יהיה לצרפו אוטומטית לקבוצות חדשות, בלי שנתן לכך אישור. המשתמשים באפליקציה יוכלו להתיר רק לאנשי הקשר שלהם לצרפם לקבוצות באופן חופשי, וכמובן שאפשר גם להשאיר את המצב הנוכחי על כנו – כך שכל אחד יכול לצרף אתכם לקבוצה ללא אישור. כדי לבחור בהגדרה המתאימה לכם, כנסו להגדרות -> חשבון -> פרטיות -> קבוצות.

בהתאם לכך, מנהלי קבוצה באפליקציה שירצו לצרף אליה אנשים חדשים שלא התירו זאת באופן אוטומטי, יצטרכו לשלוח בקשה עם הזמנה להצטרף. אתם תקבלו את ההזמנה, ותוכלו לאשר או לדחות אותה. רק אם תאשרו – תצורפו לקבוצה. ההזמנה תישאר בתוקף במשך 72 שעות.

וואטסאפ, שבבעלות פייסבוק, מוסיפה בהדרגה עוד ועוד פיצ'רים הקשורים לפרטיות ולהגבלת הפצת מידע כוזב - כמו הגבלת מספר ההודעות שאפשר להפיץ למשתמשים בבת אחת, או נעילת האפליקציה באמצעות טביעת אצבע וזיהוי פנים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker