טכנולוגיה ישראלית תשולב בשדה התעופה של בייג'ין

Xsight Systems הישראלית מפתחת טכנולוגיה שמזהה עצמים זרים, כמו חלקי מתכת או פיסות צמיגים, על מסלולי ההמראה והנחיתה ■ החברה החלה באחרונה לעבוד עם חיל האוויר הישראלי, וכעת תשתף פעולה עם אחד משדות התעופה העמוסים בעולם

שגיא כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מערכת RunWize של Xsight Systems בשדה התעופה סיאטל-טקומה בארה"ב
מערכת RunWize של Xsight Systems בשדה התעופה סיאטל-טקומה בארה"בצילום: מוני שפיר

חברת Xsight Systems הישראלית הודיעה כי תשלב את הטכנולוגיה שלה לגילוי עצמים זרים על מסלול הטיסה בשדה התעופה הבינלאומי של בייג'ין – אחד מהעמוסים בעולם. החברה זכתה במכרז שערך שדה התעופה להתקנת מערכת גילוי עצמים זרים. "המערכת תסייע לשפר את בטיחות המסלול ואת הקיבולת שלו באמצעות ניטור רציף וגילוי כל עצם זר או סכנה אחרת שעלולה לפגוע בהפעלת המסלול", נמסר מהחברה.

Xsight הוקמה ב-2005 ופועלת מראש העין. היא מנוהלת על ידי אלכס קורן. החברה פיתחה מערכת ניהול מסלול טיסה בשם RunWize שמסוגלת לזהות ולהתריע על מפגעים שונים במסלול הטיסה באמצעות מערך של מכ"מים ומצלמות, וכן עיבוד תמונה ובינה מלאכותית.

כך היא יכולה לזהות עצמים זרים, למשל חלקי מתכת או פיסות צמיגים המפוזרים לאורך המסלול, וגם ציפורים וחיות בר שנמצאות על המסלול ומסכנות את המטוס בזמן ההמראה או הנחיתה. היא גם מאפשרת לשדות תעופה לנהל את המסלולים שלהם באופן יעיל יותר, ולדעת בוודאות שהמסלולים בטוחים ופנויים מבצעית. על פי החברה, מפגעים גורמים ברחבי העולם נזקים הנאמדים ב-12 מיליארד דולר בשנה, בשל פגיעה במטוסים, עיכובים בטיסות, השבתת מטוסים ומסלולי טיסה, ועוד.

הטכנולוגיה של החברה כבר פועלת בשדות התעופה בבוסטון, סיאטל, בנגקוק ונתב"ג – כך לפי נתוני החברה, ובאחרונה גם החלה לעבוד עם חיל האוויר הישראלי להתקנה בבסיסים.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום