חסר תקדים: אפל ביטלה את השקת משטח הטעינה האלחוטי – שנה וחצי לאחר שהכריזה עליו

על פי וול סטריט ג'ורנל, החברה החליטה לבטל את ה-AirPower בפתאומיות לאחרונה, לאחר שהוחלט כי עלות הייצור גדולה מדי ונרשמו בעיות התחממות יתר ובעיות אמינות בטעינת המכשירים בנפרד

שגיא כהן
שגיא כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ה-Airpower באירוע ההשקה ב-2017
ה-Airpower באירוע ההשקה ב-2017צילום: Jim Wilson/The New York Times

אפל הודיע כי היא ביטלה את השקת ה-AirPower, משטח הטעינה האלחוטי שעליו הכריזה בספטמבר 2017. זהו צעד חסר תקדים עבור אפל בגלגולה המודרני: לא זכור עוד מקרה מהעשורים האחרונים שבו אפל הכריזה על מוצר רשמית, וביטלה אותו בשלב מתקדם - מבלי שהחל להימכר כלל בשוק.

ה-AirPower היה אמור להיות מסוגל להטעין אלחוטית, בו זמנית, שלושה מוצרים של אפל: אייפון, נרתיק האוזניות Airpods ואת האפל ווטש. הרעיון הוא שניתן להניח כל אחד מהמוצרים בכל מקום על גבי המשטח, והם ייטענו באופן אלחוטי, ללא צורך בחיבור כבל פיזי. החברה הכריזה עליו במקביל לאייפון X, אך החודשים חלפו והמכשיר לא החל להימכר. בהמשך צצו דיווחים כי אפל התמודדה עם קשיים טכניים בפיתוח שלו..

ואכן בסוף השבוע הודיעה אפל רשמית כי היא מבטלת את המכשיר ומסרה: "אחרי מאמצים רבים, החלטנו שה-AirPower לא ישיג את הסטנדרטים הגבוהים שלנו והחלטנו לבטל את הפרויקט. אנו מתנצלים בפני אותם לקוחות שהמתינו להשקה הזו. אנו ממשיכים להאמין שהעתיד הוא אלחוטי, ומחוייבים להמשיך לדחוף את החוייה האלחוטית קדימה".

מדובר באירוע מביך עבור אפל, מה גם שהחברה כבר נערכה לתחילת ייצור המוני ואף שיווקה אריזות של אוזניות איירפודס עם איור של משטח הטעינה וכיתוב כי הן תומכות ב-AirPower. זו לא הפעם הראשונה שנרשמות חריקות בכל הקשור לייצור ופיתוח אצל חברת הטכנולוגיה הגדולה בעולם: רק בשבוע שעבר נאלצה אפל להתנצל בפני לקוחותיה בעקבות תקלות חוזרות ונשנות במקלדות של מחשבי מקבוק פרו. 

על פי וול סטריט ג'ורנל, החברה החליטה לבטל את ה-AirPower בפתאומיות לאחרונה, לאחר שהוחלט כי עלות הייצור גדולה מדי ונרשמו בעיות התחממות יתר ובעיות אמינות בטעינת המכשירים בנפרד.

במשטחי טעינה אלחוטיים שנמכרים כיום בשוק צריך להניח את המכשיר (למשל סמארטפון) במיקום מדויק וספציפי כדי שהטעינה תתבצע. עם זאת, באפל רצו לאפשר להניח את המכשירים על גבי המשטח בחופשיות כך שהם ייטענו בלי קשר למיקומם. לצורך כך, כך נראה, אפל הכניסה כ-20 סלילים חופפים לתוך משטח הטעינה. להערכת אתר iFixit, החפיפה הזו הביאה להתחממות יתר וקרינה רבה שחורגת מהמותר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker