השקעת ענק: יצרנית מכ"מי האור הישראלית אינוויז גייסה 132 מיליון דולר

בסבב השתתפו שלוש קרנות השקעה סיניות ושתי חברות ביטוח ישראליות - הפניקס והראל ■ החברה גייסה 214 מיליון דולר מאז שנוסדה ב-2016, ותשתמש בהון החדש לייצור חיישנים המוני - כחלק משיתוף פעולה עם ב.מ.וו ■ המנכ"ל: "הנפקה לאו דווקא רחוקה מאוד"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מערכת החיישנים של אינוויז

חברת אינוויז (Innoviz), המפתחת חיישני מכ"ם אור (לידאר) מתכוננת למעבר לייצור המוני: הסטארט-אפ הישראלי הודיע כי השלים סבב גיוס שלישי, בסך 132 מיליון דולר,  שבו בשתתפו שלושה משקיעים סינים חדשים: שנזן קפיטל גרופ (Shenzhen Capital Group), צ'יינה מרצ'נטס (China Merchants) קפיטל וניו אליינס (New Alliance) קפיטל. כמו כן, בסבב השתתפו שני משקיעים מוסדיים ישראליים: חברות הביטוח הראל ו הפניקס .

בנוסף, בסבב השתתפו משקיעים קיימים, ובהם יצרניות חלקי הרכב מאגנה (Magna) ואפטיב (Aptiv) והייריין (HiRain), סמסונג, ורטקס (Vertex) ונצ'רס וסופטבנק אסיה. בשני הסבבים הקודמים גייסה אינוויז 9 מיליון ו-73 מיליון דולר. בסך הכל, מאז שהוקמה ב-2016, גייסה אינוויז 214 מיליון דולר. עם זאת, מדובר בסגירה ראשונה וסבב הגיוס אף עשוי לגדול בהמשך, בהתאם לביקוש המשקיעים. מאינוויז נמסר כי כל ההון שהושקע נכנס לקופת החברה.

אינוויז מפתחת חיישני לידאר (Lidar), היוצרים תמונה תלת-ממדית למיפוי סביבת המכונית כאמצעי ניווט ובטיחות לכלי רכב אוטונומיים ובעלי נהג. "לעומת חיישני לידאר אחרים בשוק, המסתובבים ויוצרים תמונה של 360 מעלות סביב הרכב, לחיישן שלנו לא נחוצים חלקים מכניים, והוא מורכב מרכיבים קשיחים (Solid State). הוא יוצר תמונה של 120 מעלות לרוחב ו-25 מעלות לאורך", מסביר מנכ"ל החברה, עומר כילף, בשיחה עם TheMarker.

"החיישן שלנו נראה יותר כמו מצלמה, ואין צורך להציב אותו על הגג. כך הוא בטיחותי יותר ולא פוגע בעיצוב הרכב", הוא אומר. "כמו כן, מפתחת אינוויז את שכבת התוכנה הקולטת ומעבדת את התמונה המתקבלת בחיישנים".

כילף מסביר כי הגיוס יסייע לחברה להתחיל בייצור המוני של החיישנים, המיועדים למכוניות בעלות נהג של ב.מ.וו (BMW), הצפויות לעלות על הכביש ב-2021. לדבריו, יצרנית הרכב הגרמנית "דורשת מאות אלפי מערכות". כילף רמז כי לאינוויז משא ומתן עם יצרניות רכב נוספות מלבד ב.מ.וו, אבל ציין מפורשות כי יש לה (ב.מ.וו) שיתוף פעולה עם חברות כמו דיימלר ופיאט קרייזלר, מה שמרמז על החלק החברה שלו בכך.

"יש עוד חברות שאנחנו בקשר איתן, ואני מקווה שהדברים יוודעו בהמשך", אמר. כילף הסביר כי בשלב זה, שוקדת החברה על פיתוח החיישן השני של החברה, המיועד למכוניות אוטונומיות, שאמור "להיות מוכן בסוף השנה, ויחל בייצור המוני בשנה הבאה".

כשנשאל האם אינוויז מעוניינת לצאת להנפקה ציבורית, אמר כילף כי אינו יודע מתי החברה עשויה להגיע לאבן דרך זו, אך הוסיף כי "זה לאו דווקא רחוק מאוד. מובילאיי יצאה להנפקה על סמך חוזים עתידיים עם חברות רכב שהיו לקראת יציאה לייצור, בדומה למה שיש לנו עם ב.מ.וו. זה אפשרי לצאת להנפקה עם מספר חוזים עתידיים מספיק חזקים ויציבים".

אינוויז מעסיקה כיום 240 איש, מתוכם 220 במרכז הפיתוח בראש העין. מהחברה נמסר כי היא צפויה לאייש כ-40 משרות חדשות, בהן תפקידי פיתוח בישראל. כילף ייסד את החברה יחד עם אורן רוזנצוויג, הסמנכ"ל העסקי של אינוויז; אורן בוסקילה, סמנכ"ל המו"פ; ועמית שטיינברג, סמנכ"ל הטכנולוגיה. הארבעה שירתו יחד ביחידה הטכנולוגית של חיל המודיעין. לצוות המייסדים הצטרף לאחר מכן המשקיע זהר זיספאל, המשמש יו"ר החברה. באינוויז נמנעו מלמסור פרטים על אודות שווי החברה והכנסותיה.

את המשקיעים שנזן קפיטל גרופ, צ'יינה מרצ'נטס, הראל והפניקס יצגו עורכי הדין עומר בן-צבי, איל גלבוע, גיא סלומון וחן ניסים ממשרד שבלת ושות׳. גולדמן סאקס ניהלה את סבב הגיוס עבור אינוויז.

עובדי אינוויז

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker