עירד עצמון שמאייר
עירד עצמון שמאייר

"לא יהיו שום פיטורים במלאנוקס. נשאיר כל עובד בחברה ואף נמשיך להשקיע ולהרחיב את מרכז הפיתוח שלה". כך אמר היום (ב') מנכ"ל אנבידיה, ג'נסן הואנג, במסיבת העיתונאים שערך בשיתוף עם מנכ"ל מלאנוקס איל וולדמן, לאחר ששתי החברות הכריזו לאחרונה כי מלאנוקס תירכש תמורת 6.9 מיליארד דולר. "מלאנוקס תמשיך כישות עצמאית בישראל", הבטיח ג'נסן.

מנכ"ל אנבידיה אף התייחס לסיבה שבגינה מניית החברה הרוכשת עלתה באופן חריג לאור הרכישה: "שתי החברות שלנו משלימות זו את זו ושתיהן עבדו יחד לפני כן. אני חושב שמחיר המניה עלה כי אנשים אהבו את הסיפור, האסטרטגיה. על אף שהחיבור בינינו לא היה מובן מאליו בהתחלה, ברגע שהסברנו את החשיבות של מרכזי מידע, של קישוריות וטכנולוגיית האצת המחשוב של מלאנוקס, אנשים אהבו את הסיפור. בעלי המניות ראו שיש כאן אחת ועוד אחת שווה חמש.

"ההצעות לרכישת מלאנוקס היו מאוד תחרותיות. הבנקאים יגידו שהם מעולם לא ראו משהו כזה. אבל לבסוף היתה לנו את ההצעה האחרונה הטובה ביותר", הוסיף הואנג.

מנכ"ל אנבידיה הסביר כי "אף שיכולת העיבוד של מעבדים מרכזיים כבר לא גדלה אקספוננציאלית, עומס העבודה ממשיך לגדול בגלל בינה מלאכותית ולמידת מכונה. העולם צריך עוד דרך קדימה. המודל שלנו, מחשוב מואץ, הפך מאוד נפוץ. הרכישה הזו מאפשרת לנו לעבור ממחשוב ברמת השרת למחשוב ברמת מרכזי מידע. אנבידיה ומלאנוקס משרתות מרכזי מידע מכל הסוגים, והם חווים סוג חדש של עומס עבודה - בינה מלאכותית, שדורשת הרבה העברת מידע ומחשוב. למלאנוקס יש הרבה ניסיון במרקם הרשתות, לנו יש הרבה ניסיון במחשוב - והחיבור בין שני הדברים ייצור פתרון שיעזור מאוד לענות על צורכיהם של לקוחותינו", אמר ג'נסן.

מנכ"ל מלאנוקס, איל וולדמן, אמר כי הוא מעריך ש"המידע הוא זה שיכתוב את התוכנה בעתיד. הכל יישלט על ידי נתונים וזה יהיה המשאב הכי חשוב על המפה. זה מציב את אנבידיה היטב בשוק מאוד תחרותי, אבל אני חושב שסינרגיית הטכנולוגיות מציבה אותנו במקום טוב מאוד בשוק".

"זה מרגיש כמו הישג גדול", התייחס וולדמן לרכישת החברה שהקים. "אנחנו חוגגים 20 שנה מאז הקמת החברה, עם 3,000 עובדים מסביב לעולם. אנחנו נמשיך להחזיק את החברה בשם מלאנוקס, וגאים מאוד להיות בעתיד חלק מצוות אנבידיה. אני חושב שמצאנו בית חם למלאנוקס, ואני חושב שנמצא את הדרך הנכונה להמשיך לבנות את החברה הזו".

"מלאנוקס בתוך אנבידיה עדיפה על מלאנוקס בנאסד"ק", התלוצץ ג'נסן. "חוץ מזה, הכל יישאר אותו הדבר - כי הוא (איל) ימשיך לעבוד פה לשארית חייו. אני אמשיך לומר זאת עד שזה יקרה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker