משתמשים בדרופבוקס בחינם? מעתה תוגבלו ל-3 מכשירים בלבד

משתמשים חדשים עם חשבון חינמי יכולים כעת לחבר לדרופבוקס שלהם רק עד 3 מכשירים בו זמנית ■ הפיתרון: לשדרג לגרסה בתשלום או לנתק ולחבר מכשירים לסירוגין

שגיא כהן
שגיא כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דרו יוסטון, מנכ"ל דרופבוקס
דרו יוסטון, מנכ"ל דרופבוקסצילום: בלומברג

בשורות רעות למשתמשים בשירות האחסון בענן החינמי של דרופבוקס: החל מהחודש הנוכחי דרופבוקס מגבילה את מספר המכשירים שמשתמשים יכולים לחבר לחשבון שלהם לעד שלושה מכשירים בו זמנית בלבד.

דרופבוקס הוא שירות פופולרי המאפשר לאחסן קבצים ומסמכים בענן ולגשת אליהם מכל מכשיר. לפיכך, אנשים רבים מחברים לחשבון יותר ממכשיר אחד לצורך גישה נוחה לקבצים: המחשב בבית, טאבלט, מחשב נייד, מחשב בעבודה וסמארטפון.

עד היום לא היתה הגבלה על מספר המכשירים שניתן לחבר, אך לאחרונה עידכנה דרופבוקס את התנאים ללא הודעה רשמית מסודרת (עד שמשתמש טוויטר בשם liliputingnews שם לב לכך ופירסם זאת).

החל ממארס 2019 משתמשים חדשים עם חשבון חינמי יכולים לחבר לדרופבוקס שלהם רק עד שלושה מכשירים בו זמנית. למי שכבר חיבר לחשבון שלו בעבר יותר משלושה מכשירים יותר להשאיר את המכשירים הללו מחוברים ולהמשיך לעבוד כרגיל – אך הוא לא יוכל לחבר מכשירים נוספים.

כרגע יש שני פתרונות להתמודד עם המכסה החדשה: האחד הוא לשדרג לחשבון פרימיום בתשלום, שעולה 10 דולר בחודש לנפח אחסון של טרה-בייט אחד או 20 דולר בחודש לנפח אחסון של שני טרה-בייט. משתמשי פרימיום יכולים לחבר מספר בלתי מוגבל של מכשירים חדשים לחשבון שלהם. פתרון נוסף הוא פשוט לנתק מכשיר אחד מחשבון הדרופבוקס בכל פעם שרוצים לחבר מכשיר אחר.

זהו צעד נוסף של דרופבוקס כדי לעודד משתמשים לשדרג לחשבון הפרימיום שלה. ברבעון הרביעי של 2018 רשמה החברה גידול של 23% בהכנסות והוסיפה 400 אלף מנויים משלמים. כיום יש לה 12.7 מיליון מנויים משלמים מתוך, חצי מיליארד משתמשים רשומים סך הכל.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker