מתי אפשר לוותר על קורות חיים, ועוד תובנות ששמענו ממנהלים בהיי-טק

בשנה האחרונה ראיינו את המנהלים הטכנולוגים שמובילים את מרכזי הפיתוח הגדולים בישראל, הנה מה שגילינו

רותי לוי
רותי לוי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רותי לוי
רותי לוי

ד"ר דורית דור, האישה שאחראית לרלוונטיות הטכנולוגית של צ'ק פוינט, הצליחה להישאר אנונימית לציבור הרחב במשך שני עשורים וחצי. את הראיון איתה פרסמנו לפני שנה בדיוק - הראשון בסדרת ראיונות שקיימנו עם המובילים טכנולוגיים של מרכזי הפיתוח הגדולים בישראל. להבדיל ממנכ"לים או יזמים, שזוכים לחשיפה גדולה - מרבית המרואיינים שלנו, שמנהלים מאות עובדים, עשו את הראיון האישי הראשון שלהם אצלנו ב-TheMarker בשנה החולפת. 

בראיונות האלה הם דיברו על הדרך המקצועית שעשו כדי להתקדם בהיררכיה הארגונית, על קבלת עובדים חסרי השכלה פורמלית או ניסיון, על ההשפעה של ענקיות רב לאומיות על תעשיית ההזנק, גיוס עובדים במזרח אירופה והעברת ידע מצה"ל לחברה האזרחית. חלקם הסבירו איך מחברים עובדים למטרות עסקיות, ואיך נשארים רלוונטיים בהיי-טק גם אחרי גיל 40. 

אחת ההתחיבויות של המרואיינים שלנו היתה חשיפה מלאה של נתונים ספציפיים על עובדי המו"פ, אלה שעוסקים בתפקידי הליבה הטכנולוגיים. בכתבות שצירפנו כאן תוכלו לבדוק מה חלקם של העובדים הטכנולוגיים מתוך סך העובדים, כמה מהם נשים, כמה מהם סטודנטים, כמה מהם חצו את גיל 45, ומהו הגיל החציוני שלהם. אלה נתונים שעד פרסום הראיון, לא פורסמו בפומבי, ולא ניתן לחלץ אותם מהלשכה המרכזית לסטטיסטיקה. 

מעניין? הסתכלו על רשימת הכתבות בפרויקט - ולחצו על הכותרת

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker