משאבי אנוש לדור ה-Y: הסטארט-אפ היי-בוב מגייס 20 מיליון דולר

מאז נוסד ב-2015, גייס היי-בוב 45 מיליון דולר ■ בעקבות השלמת הסבב הנוכחי, הוא צפוי לגייס 20 עובדים חדשים בתל אביב

עירד עצמון שמאייר
עירד עצמון שמאייר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
רוני זהבי וישראל דוד
מייסדי היי-בוב: רוני זהבי (מימין) וישראל דוד

חברת היי-בוב (Hibob), המפתחת תוכנת משאבי אנוש, הודיעה היום (ד') כי השלימה סבב גיוס שני בסך 20 מיליון דולר. את הסבב הובילה קרן אייט רואדס, זרוע ההשקעות של תאגיד ניהול הנכסים פידליטי. בסבב השתתפו בין היתר הקרנות בטרי ונצ'רס, ארבור ונצ'רס ובסמר. כל המשקיעים השתתפו בסבב הגיוס הקודם בינואר 2017, למעט משקיעה חדשה אחת - זרוע ההשקעות של תאגיד סומיטומו היפני. מהיי-בוב נמסר כי כל ההון שגויס בסבב הנוכחי נכנס לקופת החברה. בסך הכל, מאז הוקם ב-2015, גייס הסטארט-אפ 45 מיליון דולר.

היי-בוב מפתחת מערכת ניהול ארגוני ומשאבי אנוש במודל תוכנה כשירות (SaaS). "הפלטפורמה שלנו, ששמה בוב, שמה דגש על חוויית המשתמש של העובד, ומדגישה כלי ניהול כמו הערכת ביצועים בזמן אמת ובקשת חופשות", מסביר רוני זהבי, מייסד-שותף ומנכ"ל היי-בוב. "היא עוזרת לארגונים להבין שהעובדים הם לא רק משאב, אלא הנכס הכי חשוב בחברה - ועל כן, החלטות ניהוליות צריכות להתקבל כשרואים את העובד כמכלול".

זהבי מסביר כי המערכת משקללת את קשריו של העובד בחברה, את תחומי העניין האישיים שלו בעבודה ומחוצה לה, כיצד הוא מעוניין לקבל משובים ובאיזו תדירות. היא גם מאפשרת לעובדים להכיר תודה לעמיתיהם באמצעות הפלטפורמה. לדבריו, למערכת מספר יתרונות נוספים, דוגמת חוויית משתמש נוחה, בדומה ליישומונים מודרניים במכשירים ניידים.

"לתוכנה יש גמישות רבה מזו של המתחרות", מסביר זהבי. "בניגוד למערכות משאבי האנוש של SAP ואורקל, שנכתבו לפני עשרות שנים ו'נתפרו' לכל ארגון באותה מידה, החלטנו לתת לכל חברה להתאים את המערכת לצרכים שלה". כך, למשל, המערכת מאפשרת לחברות להציג לעובדיהן כמה כסף מרוויח כל חבר בארגון, לשם השקיפות.

משרדי היי-בוב
משרדי היי-בוב

"הדור החדש מביא איתו אמונות שלא היו קיימות קודם לכן"

התוכנה של היי-בוב מאפשרת לעובדים להשיב על שאלות לגבי חבריהם לעבודה - כגון "מי לדעתך יכול להיות מנטור בחברה", או "למי לדעתך צריך לפנות לפתרון בעיה מקצועית". לשיטתו של זהבי, "התשובות מאפשרות לזהות את העובדים הבולטים בחברה וללמוד את החוזקות שלהם. אלה דברים שקשה ללמוד, אבל המערכת הזו מאפשרת לזהות את הקשרים האמיתיים בחברה, לא רק את אלה הפורמליים".

המערכת מעניקה למחלקת משאבי אנוש תובנות לגבי המאפיינים הדמוגרפיים של העובדים המצטיינים בחברה - למשל, מאיזו יחידה ב-8200 הם יצאו או אם הם גרים בקרבת המשרד - וזאת במטרה לשפר את הליך גיוס העובדים. לדברי זהבי, "על סמך הפרופילים של מועמדים שונים, אנחנו יכולים לאמוד את המכנה המשותף לעובדים בחברה שמצליחים ותורמים".

זהבי הקים את היי-ביב יחד עם ישראל דוד, סמנכ"ל הטכנולוגיה בחברה, ומסביר כי היא "נוסדה מתוך הבנה שעולם העבודה משתנה, וכן ניהול העובדים והטכנולוגיה שתומכת בכך. אם מסתכלים על נתוני התעסוקה, תמהיל העובדים משתנה, ועד 2025 70%-80% מכוח העבודה יהיה חלק מדור המילניום או דור ה-Z. אלה עובדים עם תפישת עולם וערכים שלא היו קיימים לפני כן. זהו שינוי דרמטי שלא קרה ב-30 השנים האחרונות.

"חלק עובדים במשרה מלאה, אולם חלק הם פרילנסרים או עובדים מרחוק. יש אנשים המחפשים איזון חדש בין החיים לעבודה. חלקם לא מהססים להחליף עבודות בתכיפות ולהתפתח אישית. כל החוזה הארגוני בין העובדים למקום העבודה משתנה כיום בגלל שהדור החדש מביא איתו אמונות שלא היו קיימות קודם לכן".

להיי-בוב יש כיום 125 עובדים בתל אביב, לונדון וניו יורק, מתוכם 72 מועסקים בישראל. בעקבות הגיוס החדש, מתכננת החברה לאייש כ-40 משרות חדשות, מתוכן 20 בתל אביב. זהבי נמנע מלציין את סך הכנסות החברה, אך מסר כי מכירותיה צמחו ב-460% במהלך השנה האחרונה - וכי היא אינה רווחית. בין לקוחותיה חברות היי-טק שונות, בהן פייבר, פלייבאז, איירון סורס ואי-טורו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker