המספרים של NSO נחשפים: הכנסות של 251 מיליון דולר ב-2018; צפי לגידול דו ספרתי בשנה הקרובה

חברות דירוג האשראי מודיס ו-S&P העניקו ל-NSO דירוג יציב, ומעריכות כי שיעור ה-EBITDA הגבוה שלה צפוי להישמר ■ S&P מעריכה את השוק שבו פועלת החברה ב-12 מיליארד דולר

אמיתי זיו
מייסדי NSO שלו חוליו ועמרי לביא
מייסדי NSO שלו חוליו ועמרי לביא
אמיתי זיו

מחזור העסקים של חברת הסייבר ההתקפי NSO (הידועה גם בתור Q סייבר) הסתכם ב-251 מיליון דולר ב-2018, והחברה רשמה צמיחה שנתית ממוצעת של 18% בהכנסות ב-2018-2015 - כך לפי דו"חותיהן של חברות דירוג האשראי מודיס ו-S&P. במודיס כותבים כי הכנסות החברה צפויות להמשיך ולגדול בשיעור דו ספרתי ב-18-12 החודשים הקרובים.

דירוג החברה על פי S&P הוא B עם אופק יציב, ומודיס העניקה לה את הדירוג B2 - דירוג יציב לחברות תוכנה. לאחרונה רכשו מייסדי NSO, יחד עם קרן נובלפינה, בחזרה את הבעלות על החברה מידי פרנסיסקו פרטנרס. לצורך מימון העסקה הם גייסו אשראי בנקאי בהיקף 500 מיליון דולר משני מוסדות בנקאיים.

שיעור ה-EBITDA של NSO גבוה - 48% - ועל פי תחזית חברות הדירוג צפוי להישמר. תזרים המזומנים הצפוי של החברה הוא 80 מיליון דולר, ושיעור המינוף שלה הוא 4.3 (חוב ל-EBITDA). ב-S&P מסבירים כי החוב גדל ב-60% עקב העסקה, אך הוא עדיין באזור ה"נוח" במונחי מכפילים.

מודיס מסרה כי ל-NSO כ-60 לקוחות ב-35 מדינות. לקוחותיה חותמים בדרך כלל על חוזים של 12 חודשים, מועד קצר יחסית בשוק התוכנה הארגונית, אך 90% מהם הם לקוחות חוזרים - שיעור נאמנות גבוה. לפי S&P, החברה מצליחה להמיר פיתוחים חדשים להכנסות נוספות מדמי תחזוקה. היא מעריכה את השוק שבו פועלת NSO ב-12 מיליארד דולר.

S&P כתבה בדו"ח כי לטעמה "הזדמנות השוק הגדולה ומעמדה של החברה תומכים בהמשך צמיחה דו ספרתי בהכנסות החברה... אנו מאמינים כי ל-NSO צורך עליון בהמשך השקעות ממחקר ופיתוח, על מנת להישאר בחזית הטכנולוגית וההתפתחויות בתחום הרשת וההצפנה, שהם בליבת הפתרון של החברה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker