טאבולה רוכשת את חטיבת סטארט של סלטיק

חברת המלצות התוכן קונה חברה ישראלית רביעית ■ המוצר של סטארט מאפשר גישה מהירה לאפליקציות ממסך הפתיחה במכשירי אנדרואיד ■ מנכ"ל טאבולה: "המוצר מאפשר למפעילי סלולר וליצרנים לייצר מעורבות של המשתמשים - וגם לתמוך בעיתונות"

רפאלה גויכמן
רפאלה גויכמן
מנכ"ל טאבולה, אדם סינגולדה
מנכ"ל טאבולה, אדם סינגולדהצילום: David Pexton
רפאלה גויכמן
רפאלה גויכמן

חברת המלצות התוכן הישראלית טאבולה הודיעה הבוקר (ב') כי היא רוכשת את חטיבת סטארט של חברת הטכנולוגיה והתוכן הסלולרי סלטיק. סכום העסקה אינו ידוע. המוצר של סטארט, ש-30 מעובדיה ייקלטו בטאבולה, מאפשר גישה מהירה לאפליקציות ממסך הפתיחה במכשירי אנדרואיד. בנוסף, טאבולה תרכוש את מגזין סטארט - פלטפורמה שמחברת בין יצרני תוכן ליצרני אפליקציות. טאבולה מעוניינת להרחיב בכך את תחום המלצות התוכן מעבר לפלטפורמות התוכן השונות עמן היא עובדת - אל עבר ספקיות סלולר.

סטארט מספקת ליצרני מכשירים ומפעילי סלולר מידע על התנהגות משתמשים על פי הפעילות שלהם במסך הנעילה. לדברי החברה, לסטארט יותר מ-20 מיליון משתמשים חודשיים. "בניגוד אלינו, שהתרכזנו בלמכור ליצרני המכשירים את טאבולה פיד, הם התרכזו - ועשו עבודה מצויינת - בלמכור ולייצר אמון עם מפעילים סלולריים. זה משהו שלוקח שנים. המוצר שלהם נבדק על ידי מפעילים סלולריים תקופה ארוכה, יש להם צוות מאוד מנוסה וגם קשרים עסקיים עם חברות שסומכות עליהם", מסביר אדם סינגולדה, מייסד ומנכ"ל טאבולה.

לפני כשנה חתמה החברה על הסכם שיתוף פעולה עם יצרניות הטלפונים הניידים הסיניות ZTE ו-Vivo, שבמסגרתו ישולב במכשירים טאבולה ניוז-פיד, שירות הדומה לאפליקציית News באייפון, או פליבורד - הדומה לפיד של פייסבוק ואינסטגרם. המודל העסקי הוא שבין ההמלצות לחדשות יופיעו גם פרסומות.

"התחרות האמיתית שלנו היא בעיקר אפל-ניוז, מוצר שהוא מדהים, אבל בדומה לפייסבוק - מנסה למנוע מהמשתמשים להגיע לאתרים ישירות ולקרוא בהם את החדשות", מוסיף סינגולדה. "במובן הזה, אנחנו רואים את עצמנו כמי שעוזרים למפעילים וליצרני המכשירים שאינם אפל לחזק את המוצר שלהם. לטאבולה יש גם יתרונות תחרותיים: קשר עם גופי תוכן שונים בחמישים מדינות בעולם, טכנולוגיה, דאטה ועכשיו עם ההכרזה - גם מוצר חזק. עם המוצר הזה הם יוכלו לייצר גם מעורבות של המשתמשים והכנסות - ואף לתמוך בעיתונות".

טאבולה הוקמה על ידי סינגולה ב-2006 וגייסה עד כה כ-160 מיליון דולר. בחברה מועסקים יותר מאלף עובדים, כאשר מרכז הפיתוח ממוקם בתל אביב, מטה החברה בניו יורק ו-15 סניפים נוספים פרושים ברחבי העולם. לדברי החברה, היא מגישה כ-1.4 מיליארד המלצות תוכן מדי חודש. זוהי הרכישה הרביעית של טאבולה, לאחר שלפני כשנתיים רכשה את קומרס סיינסס הישראלית שעוסקת בפרסונליזציה של אתרים, ולפני כן את  ConvertMedia (קונוורטמדיה) - סטארט-אפ ישראלי נוסף שבנה כלי פרסום בווידאו, ואת פרפקט מרקט - כלי לאופטימיזציה של פרסומות טקסט.

טאבולה פיתחה מנוע שמנתח את ההעדפות של קוראים שונים ומציע להם כתבות שעשויות לעניין אותם, במטרה להאריך את זמן השהייה שלהם באתרי התוכן. קטגוריית הפרסום שאליה משתייכת החברה מכונה פרסום נייטיב -  פרסום שמשולב בתוכן בצורה שנראית טבעית עבור המשתמש.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker