סיילספורס נסוגה מהמשא ומתן לרכישת קליקסופטוור

פרנסיסקו ציפתה לקבל על קליקסופטוור כ-1.5 מיליארד דולר ולפי הערכות סיילספורס, שמבינה את התלות הגדולה בה, הפסיקה את המגעים כדי ללחוץ את המחיר כלפי מטה

רותי לוי
רותי לוי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מארק בניוף, מנכ"ל סיילספורס
מארק בניוף, מנכ"ל סיילספורסצילום: בלומברג

ענקית התוכנה סיילספורס הפסיקה את המגעים לרכישת קליקסופטוור הישראלית מידיה של קרן ההשקעות הפרטית פרנסיסקו פרטנרס, לאחר שהצדדים לא הגיעו להבנות על מחיר העסקה. לפי הערכות, סיילספורס הפסיקה את המשא ומתן כדי ללחוץ את המחיר כלפי מטה. פרנסיסקו ציפתה לקבל על קליקסופטוור כ-1.5 מיליארד דולר, לאחר שרכשה אותה ב-2015 בעסקת מזומן תמורת 438 מיליון דולר, ומאז בעיקר פעלה לייעול החברה באמצעות ארגון מחדש. המשא ומתן בין השתיים פורסם בינואר. 

הנסיגה מהמשא ומתן מעמידה את קליקסופטוור והקרן שמחזיקה בה בבעיה: סיילספורס היא הלקוח הגדול ביותר של קליקסופטוור, כך שהתלות של השנייה ברוכשת הפוטנציאלית גדולה. האפשרות שפרנסיסקו תנפיק את קליקסופטוור בבורסה כדי לממש את האחזקות בה, היא עדיפה פחות - משום שהיא גורמת בהכרח לעיכוב במימוש מלוא ההשקעה (בהצעת רכש לא ניתן למכור את כל המניות בבת אחת; ר"ל) ולא ניתנת פרמיית שליטה (סכום העודף שרוכש מוכן לשלם למוכר תמורת מספר מניות שיקנה לו את השליטה בחברה; ר"ל).

משה בן בסטצילום: תומר אפלבאום

קליקסופטוור מספקת פתרונות ניהול כוח אדם ומערכי שירות הניתנים להטמעה באתר הלקוח או במודל תוכנה כשירות (SaaS). החברה הוקמה על ידי משה בן בסט ומנוהלת כיום על ידי מארק קאטיני. לחברה 700 עובדים בעולם ומהם כ-200 במרכז הפיתוח שלה בפתח תקוה.

פרנסיסקו פרטנרס היא קרן השקעות אמריקאית שרכשה בעבר מספר חברות ישראליות ביניהן NSO, סינטק מדיה, אקס ליבריס, ואתר התכשיטים R2NET במטרה להשביחן ולמכור אותן במחיר גבוה יותר בהמשך. החודש הובילה הקרן סבב גיוס הון בחברת רדיס לאבס בגובה 60 מיליון דולר. סיילספורס האמריקאית נוסדה ב-1999 על ידי מארק בניוף, והיא מפעילה מערכת ניהול קשרי לקוחות מבוססת ענן, ונחשבת למובילה בעולם בתחום זה. החברה מפעילה בישראל מרכז פיתוח ומרכז מכירות ושיווק. ביולי 2018 רכשה סיילספורס את דאטורמה הישראלית בעסקה של 825 מיליון דולר.

מסיילספרס ומפרנסיסקו פרטנרס לא נמסרה תגובה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker