חברת קריון מגייסת 40 מיליון דולר כדי להכניס עובדים רובוטיים למשרד שלכם

בגיוס השתתפו הקרנות אקווילין, ורטקס ו-Oak HC/FT, שהובילה את הסבב ■ החברה גייסה 57 מיליון דולר מאז הקמתה ב-2008 ■ קריון מעסיקה 80 איש בישראל וצפויה לגייס 50 עובדים נוספים בתל אביב

עירד עצמון שמאייר
עירד עצמון שמאייר
רובוט
רובוטצילום: Vasilyev Alexandr / Shutterstock

הסטארט-אפ קריון, המפתח תהליכי אוטומציה באמצעות תוכנה, הודיע על השלמת סבב גיוס שלישי בסך 40 מיליון דולר . את הסבב הובילה קרן Oak HC/FT האמריקאית, והשתתפו בו גם משקיעים קיימים, ורטקס (Vertex) ונצ'רס, וקרן אקווילין (Aquiline Growth). בסך הכל, מאז שהוקמה ב-2008, גייסה החברה 57 מיליון דולר.

החברה מפתחת תוכנה רובוטית המבצעת חלק מהפעולות שעובדים אנושיים נאלצו לעשות עד כה על מסך המחשב, וכן פועלת מאחורי הקלעים. "אם אני למשל איש מכירות, אוכל להטיל על הרובוט לבצע במקומי הזנת נתוני תשלום במחשב, מילוי טפסים ושימוש במערכות ארגוניות", אומר הראל טייב, מנכ"ל קריון, בשיחה עם TheMarker. "אלה פעולות שעשויות לדרוש 50% מזמן העבודה שניתן להשקיע בתחומים אחרים", אמר.

"מתרחשת מהפכה אמיתית במקומות העבודה", טוען טייב. "מנכ"ל דויטשה בנק, בו יש בערך 100 אלף עובדים, אמר שיכניס כ-50 אלף עובדים רובוטיים". טייב מודה כי השינוי יפגע אמנם בחלק מהעובדים, אך מוסיף כי הוא גם "יסיט את פעילותם לתפקידים יותר אסטרטגיים ובעלי משמעות עבור החברה".

הראל טייב, מנכ"ל קריון
הראל טייב, מנכ"ל קריוןצילום: שי שבירו

לשיטתו של טייב, קריון היא החברה היחידה בשוק ה-RPA (אוטומציית תהליכים רובוטית), המסוגלת לתכנן עובדים רובוטיים בצורה אוטומטית. "על כל מחשב בארגון מותקנת תוכנה המבינה את הפעילויות שמבצע כל עובד. תוך שבוע, אחרי שכל המידע הזה מעובד, אנחנו מסוגלים להבין לאילו תהליכים ופעולות ניתן לעשות אוטומציה בלחיצת כפתור", הוא אומר. לדבריו, הטכנולוגיה הזו חוסכת עד כ-80% מעלות בניית תוכנות העבודה הרובוטיות.

טייב מציין כי Oak, המשקיע המוביל בסבב זה, משמש כמרכיב אסטרגטי. "יש לו קשר הדוק מאוד לשירותי רפואה ובנקאות - שני תחומים בהם אוטומציה עשויה לבוא לידי ביטוי בצורה משמעותית", אמר.

"מטרתה הראשונה של ההשקעה היא שמירת ההובלה שלנו בשוק ושיפור איכות המוצר", מספר טייב. "המטרה ההנוספת היא הרחבת הפעילות של קריון בעולם". החברה מפתחת ומספקת את שירותי העובדים הרובוטיים במודל SaaS (תוכנה כשירות). יש לה שישה משרדים בחמש מדינות: ארה"ב, גרמניה, הודו, הולנד, וישראל - ובהם מועסקים 120 עובדים, מתוכם 80 איש בארץ. טייב מסר כי בעקבות הגיוס, החברה מעוניינת לאייש כ-80 משרות חדשות, מתוכן כ-50 בתל אביב.

עובדי קריון
עובדי קריוןצילום: קריון

החברה הוקמה ב-2008 על ידי אמה בוטין, המרצה כיום במרכז הבינתחומי בהרצליה. בין לקוחותיה נמצאים מיקרוסופט , AIG , אמריקן אקספרס , סינגטל ורשתות הסלולר האמריקניות ורייזון (Verizon) ו- AT&T .

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker