פאלו אלטו רוכשת את דמיסטו הישראלית ב-560 מיליון דולר

כשהעסקה תושלם, היא תהיה הרכישה השנייה בגודלה של חברה פרטית ישראלית בתחום הסייבר בעשור האחרון ■ דמיסטו מפתחת כלים אוטומטיים לניהול מערך האבטחה של ארגונים ■ "פאלו אלטו מנסה להיכנס לנישות החדשות והחזקות בסייבר — ענן, ניהול ואוטמציה"

רותי לוי
רותי לוי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הסטארט-אפ דמיסטו. רישי בהרגבה, סלביק מרקוביץ', גיא רינת ודן שראל
הסטארט-אפ דמיסטו. רישי בהרגבה, סלביק מרקוביץ', גיא רינת ודן שראלצילום: ללא קרדיט

פאלו אלטו נטוורקס דיווחה היום כי בכוונתה לרכוש את הסטארט־אפ הישראלי דמיסטו (Demisto) — בעסקת ענק של 560 מיליון דולר במזומן ומניות. אם העסקה תושלם, היא תהיה עסקת הרכישה השנייה בגודלה של חברה פרטית ישראלית בתחום הסייבר בעשור האחרון. זוהי רכישה רביעית של פאלו אלטו בישראל.

דמיסטו מפתחת כלים אוטומטיים לניהול מערך האבטחה של ארגונים. היא שייכת לגל של חברות שהוקמו בשנים האחרונות כדי לגשר על המחסור באנליסטים בחדרי בקרה של ארגונים גדולים, שיגיבו להתראות הרבות שמייצרים מוצרי האבטחה הקלאסיים למניעה וזיהוי תקיפות סייבר — כמו פאלו אלטו, צ'ק פוינט וסימנטק . צוותי אבטחת המידע מתקשים להקדיש זמן לחקירה מעמיקה של כל התראה, ולעתים נותנים מענה אטי מדי. 

המוצר של דמיסטו אמור להכניס אוטמציה לתהליך ולסייע לצוותי אבטחת המידע לתחקר ולתעדף את אירועי הסייבר בארגון, ובכך לקצר את זמן התגובה שלהם. דמיסטו עושה זאת, בין השאר, באמצעות צ'אט־בוט לומד המציע לאנליסטים את הפעולות הנדרשות על סמך אירועי עבר. כלי הניהול של החברה מתלבשים מעל תשתיות הפיירוול וה–SEIM (מערכת לניהול אבטחת מידע ואירועים, שאוספת את הלוגים מכל המערכות). 

אקזיטים בסייבר

הוואקום שאליו נכנסת פאלו אלטו

התחום שבו דמיסטו פועלות נקרא SOAR (Security Orchestration, Automation and Response). בתחום פועלות גם הקסהדייט, שנמכרה למיקרוסופט ביוני 2017, וסימפליפיי הישראלית שגייסה עד היום 28 מיליון דולר. אחת השחקניות הראשונות והמובילות בתחום — פאנטום סייבר — נמכרה בשנה שעברה למתחרה של פאלו אלטו, ספלאנק (Splunk), תמורת 350 מיליון דולר לאחר שגייסה 23 מיליון דולר. 

"יש פה הזדמנות אדירה על השולחן", אמר אתמול אחד המשקיעים בתחום ל–TheMarker. "יש המון פעילות של סטארט־אפים בתחום הסייבר וכל אחד עוסק מהם בנישה קטנה. בכל התחומים הטכנולוגיים האחרים יש לך שחקן בולט דומיננטי שעושה הרבה כסף — אפל במובייל, אמזון במסחר מקוון, גוגל בחיפוש, סיילספורס במערכות לניהול לקוחות. בסייבר אין שחקן בכאלה סדרי גודל, ונשאלת השאלה למה. לפני כמה שנים היתה מחשבה שאולי סייבר היא טכנולוגיה כללית, ואז חברות כמו EMC  ואינטל קנו את RSA ומקאפי בהתאמה — אבל מהר מאד הבינו שהארגונים בסוף רוצים לרכוש אבטחה מספקי אבטחה, ולא כמוצר מחברות טכנולוגיה עם התמחות אחרת".

לדברי המשקיע, "המשמעות היא שיש עוד מקום לחברות סייבר עצמאיות גדולות, ונוצר ואקום — מצד אחד תחום שגדל ומצד שני אין אף שחקן ענק שייתן קשת של פתרונות, בעוד הלקוחות משוועים לכזה. נמאס להם שיש להם 50 ספקים, הם רוצים אינטגרציה. צ'קפוינט, סימנטק ופאלו אלטו מנסות להפוך לשחקן הזה, להיות מלכות הסייבר שמהן נקנה קשת של מוצרים ויכסו 70% מצורכי אבטחת המידע שלנו. לכן פאלו אלטו מנסה להיכנס באמצעות רכישות לנישות החדשות והחזקות — ענן, ניהול ואוטמציה".

הכנסות שנתיות של 20 מיליון דולר

דמיסטו הוקמה על ידי סלביק מרקוביץ’, דן שראל, גיא רינת ורישי בהרגבה. מרקוביץ’, שכעת מכהן כמנכ"ל החברה, היה ממייסדי הסטארט־אפ סנטריגו, שפיתח מוצר אבטחת מידע למסדי נתונים ונמכר למקאפי ב–2011 בסכום שהוערך בעשרות מיליוני דולרים. בין המשקיעים של דמיסטו נמצאות קרנות ההון סיכון גרילוק האמריקנית, קלירסקיי ואקסל.

דמיסטו גייסה מאז הקמתה ב–2015 סכום גבוה של 69 מיליון דולר, 43 מיליון מתוכם רק באוקטובר האחרון. היא הצליחה לצמוח ל–180 עובדים ולייצר עסקים משמעותיים — עם 150 לקוחות ולפי הערכות, הכנסות שנתיות של 20 מיליון דולר. היא אמורה להשלים את החזון של פאלו אלטו לבצע אוטומציה לחדרי השליטה והבקרה לאירועי אבטחת מידע של ארגונים (SOC). מקור בענף מעריך שפאלו אלטו מעוניינת, באמצעות הרכישה החדשה, גם לרענן את כוח האדם שלה בישראל: "מרכז הפיתוח סבל מתחלופה גבוהה של מנהלים ומפתחים, ומתקשה לגייס כוח אדם בשוק תחרותי, עם רשימת משרות פתוחות ארוכה מאוד".

פאלו אלטו נטוורקס, שהוקמה ב–2006 בארה"ב על ידי הישראלי ניר צוק, נסחרת בנאסד"ק לפי שווי של 21 מיליארד דולר, לאחר שמנייתה עלתה ב–220% בחמש השנים האחרונות. היא נכנסה לישראל עם רכישת הסטארט־אפ סייברה ב–2014; ב–2017 היא רכשה גם את לייטסייבר; ובאפריל האחרון רכשה את חברת סקדו, שיודעת לנטר באופן רציף מידע מכלל המחשבים בארגון. עסקת דמיסטו, לפי הדיווח למשקיעים, תושלם במהלך הרבעון השלישי של שנת הכספים של פאלו אלטו, שתסתיים באפריל.

ניר צוק, מייסד פאלו אלטו
ניר צוק, מייסד פאלו אלטוצילום: תומר אפלבאום

"להביא מקסימום מידע מתוך הארגון"

ביולי גייסה פאלו אלטו כ–1.5 מיליארד דולר באג"ח להמרה וציינה בתשקיף כי ההון ישמש אותה, בין השאר, לרכישות אסטרטגיות. מלבד סקדו, בשנה שעברה רכשה החברה את אבידנט (Evident) ב–300 מיליון דולר, ואת רדלוק (RedLock) תמורת 173 מיליון דולר — שתי רכישות שנועדו לחזק אותה בתחום אבטחת שירותי ענן.

"בסופו של דבר בפאלו אלטו מבינים שכדי לבנות את מערכת אבטחת המידע האולטימטיבית צריך להביא מקסימום מידע ממקורות בארגון. מידע מסוים יגיע מהמחשבים ויאסף על ידי סקדו, מידע אחר מהפיירוול על ידי לייטסייבר וכן הלאה. בחזון יש לך את כל המידע הכי עמוק והרמטי והוא נאסף בצורה עקבית ויעילה, והמשתמש יודע להריץ מעליו מערכת חכמה שמזהה תקיפות ומטפלת בהן באופן אוטומטי באמצעות דמיסטו", אומר גורם בענף.

פאלו אלטו סיימה את הרבעון הראשון של שנת הכספים 2019 (שהסתיים באוקטובר) עם הכנסות של 656 מיליון דולר — 31% יותר מהרבעון המקביל אשתקד. המתחרות של וריסיין (Verisign), פורטינט (Fortinet) וספלאנק (Splunk) דיווחו על גידול 5%, 21% ו–40% בהתאמה בתקופה המקבילה. בעוד שבוע היא צפויה לפרסם דו"חות לרבעון השני ומצפה כי הכנסותיה ינועו בין 685 ל–675 מיליון דולר, כ–26% בהשוואה לרבעון המקביל. 

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker