חברת הסייבר הישראלית NSO מחליפה שוב ידיים: נמכרת למייסדיה בכמיליארד דולר

חברת הסייבר ההתקפי NSO הודיעה היום כי מייסדיה, שלו חוליו ועמרי לביא, רוכשים אותה מידי הבעלים הנוכחים פרנסיסקו פרטנרס - לפי שווי של מיליארד דולר. הרכישה - בשיתוף נובלפינה, קרן פרייבט אקוויטי אירופית

אמיתי זיו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מייסדי NSO שלו חוליו ועמרי לביא
מייסדי NSO שלו חוליו ועמרי לביאצילום: ללא קרדיט

חברת הסייבר ההתקפי NSO בדרך להחליף שוב ידיים. החברה הודיעה היום כי מייסדיה, שלו חוליו ועמרי לביא, רוכשים אותה מידי הבעלים הנוכחים פרנסיסקו פרטנרס. סכום העסקה לא נמסר רשמית על ידי החברה, אבל מדובר בעסקה לפי שווי של כמיליארד דולר. אחרי העסקה, חלוקת הבעלות תהיה כמחצית בידי מייסדי החברה ועובדיה, וכמחצית בידי הקרן האירופית.

מהחברה נמסר: "הנהלת NSO ומייסדיה, בשיתוף נובלפינה, קרן פרייבט אקוויטי אירופית, מובילים את רכישת החברה מידי קרן פרנסיסקו פרטנרס, שמחזיקה במניות הרוב. את הרכישה מובילים שלו חוליו ועמרי לביא, מייסדי החברה, שצפויים להשקיע במהלך כ-100 מיליון דולר, וכן חברי ההנהלה שימשיכו להיות שותפים מלאים למהלך. מספר משמעותי מקרב עובדי החברה משתתפים גם הם בעסקת הרכישה.

עוד נמסר כי "את העסקה מממן בנק ההשקעות Jefferies Group. עורכי הדין שליוו את NSO הם רועי קנר ו-ויוה גייר ממשרד ארדינסט, בן נתן, טולידאנו ושות'. קבוצת NSO מפתחת טכנולוגיה המסייעת לגורמי אכיפת חוק למנוע ולחקור אירועי טרור ופשיעה במטרה להציל חיי אדם. NSO נוסדה ב- 2010. ב-2014 נוצרה קבוצה גלובלית כתוצאה ממיזוג בין חברות סייבר ישראלית ואירופית. מאז, קבוצת NSO הגדילה את הכנסותיה בקצב מהיר לכ-250 מיליון דולר ב-2018, והיא מוכרת לעשרות לקוחות ברחבי העולם".

נובלפינה קפיטל היא קרן פרייבט אקוויטי אירופית המתמקדת ברכישת שליטה בחברות בגודל בינוני ברחבי אירופה. הקרן הוקמה ב-2017 על ידי סטיבן פיל, סטפן קווסקי ובאסטיאן לוקן. השותפים המייסדים מביאים עמם ניסיון משולב של יותר מ-50 שנה בהשקעות פרייבט אקוויטי.

נזכיר כי השליטה ב- NSO נרכשה ב-2014 על ידי פרנסיסקו פרטנרס בסכום של 120 מיליון דולר תמורת 60% ממניות החברה. באותה שנה, פרנסיסקו פרטנרס רכשה עוד חברת סייבר התקפי ישראלית בשם סירקלס ומיזגה את הפעילות. על פי הדיווחים, זו היתה עסקה של כ-130 מיליון דולר. מאז החברה גדלה והתרחבה ועסקת הרכישה הינה גדולה בהרבה.

לאורך השנים האחרונות נקשרו אינספור שערוריות ב-NSO, יותר מכל חברת סייבר התקפי בעולם. החברה, לכאורה, עושה שימוש נרחב בנשק הסייבר שלה כפי שחשף דו"ח של Citizenlab מ-2016; נשק הסייבר של החברה שימש לבלוש אחרי פעילי זכויות אדם, עיתונאים ואנשי אופוזציה במספר מדינות דכאניות. גם NSO ספגה חצי ביקורת וגם פרנסיסקו פרטנרס ובשבועות האחרונים החברה החליטה לצאת לתקשורת ולהגן על שמה הטוב. אין זה סוד גם שהיו מחלוקות בין פרנסיסקו פרטנרס לבין המייסדים הישראלים, גם בהקשר של המכירה לורינט.

עורכי הדין שרון אמיר וטל אליאסף ממשרד עו"ד נשיץ ברנדס אמיר ייצגו את ההנהלה של NSO בעסקה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker