שגיא כהן
שגיא כהן

חברת ליאו (Leo) הישראלית הודיעה כי תשיק שירות השכרת קורקינטים חשמליים בישראל במארס. החברה הוקמה על ידי כפיר בן שושן, המחזיק גם במותג הקורקינטים החשמליים אינוקים (Inokim). על פי הודעת החברה, בשבועות האחרונים נכנס למיזם כשותף גם כדורגלן העבר אייל ברקוביץ', שישמש כשותף מייסד בליאו ויחזיק בכ-5% אחוזים לאחר שהשקיע 2 מיליון שקל.

המודל של ליאו זהה לזה של חברות כמו בירד, ליים ווינד הבינלאומיות שכבר החלו לפעול בישראל. היא תאפשר לנוסעים מזדמנים לשכור קורקינט חשמלי לצורך נסיעה קצרה. המשתמש אוסף את הקורקינט ברחוב, נוסע ליעדו ומשאיר אותו שם עבור הרוכב הבא. התשלום מתבצע באפליקציה, כשגם העלות זהה למתחרות - תשלום חד פעמי של חמישה שקלים לצורך פתיחת הנעילה, ועוד חצי שקל לכל דקת נסיעה.

על פי החברה היא תפעל בערים תל אביב, רמת גן, חיפה ואילת, וגם תיכנס לאוסטרליה, גרמניה ספרד וצרפת. בניגוד לשירותי קורקינטים אחרים, היא מבטיחה להיות זמינה במשך 24 שעות ולא רק עד שעות הלילה.

קורקינט
קורקינט חשמלי - להשכרה 24/7צילום: Shutterstock

על פי נתוני החברה, היא גייסה 10 מיליון דולר ממשקיעים פרטיים. האחים כפיר ודרור בן-שושן מחזיקים 70%, אלעד ורד 20% וברקוביץ' 5%.

החברה מבטיחה גם פיצ'ר המאפשר לשמור קורקינט עבור רוכב העושה את דרכו אל הכלי בהליכה, או צפוי לסיים בקרבתו מסלול נסיעה בתחבורה ציבורית. בנוסף האפליקציה מאפשרת להכניס את הקורקינטים למצב המתנה של 15 דקות, אם הרוכב מעוניין להמשיך את הנסיעה בקרוב ללא חשש שבינתיים הכלי יועבר לרוכב אחר.

לדברי ברקוביץ': "קורקינטים חשמליים הם עתיד התחבורה העירונית. מרכזי הערים בעולם מתפתחים באופן מואץ. דרוש פתרון תחבורתי שיתופי ואקולוגי להפחתת עומסי התנועה, חיסכון במקומות חניה וצמצום זיהום האוויר. אני רואה במעורבותי בתחום השקעה כלכלית חכמה, יחד עם תרומה ליצירת עולם טוב יותר".

לדברי כפיר בן שושן, שותף בליאו: "ליאו נכנסת לשוק עם טכנולוגיה וחדשנות שאינה קיימת כיום אצל חברות שונות הפועלות בענף ברחבי העולם. נעניק לרוכבים חוויה חדשה ומשופרת שתהפוך לסטנדרט המקובל. אנו מקבלים פניות לשיתופי פעולה מגופים גדולים בעולם ובארץ, בשלב זה אנו בודקים את כל האפשרויות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker