צ'ג האמריקאית תשקיע 5 מיליון דולר בהרחבת מרכז המו"פ בישראל

חברת הטכנולוגיות החינוכיות תגייס 30 עובדים עד סוף 2019 עבור הקמת צוותי פיתוח, מוצר ותשתיות חדשים ■ היא נסחרת בבורסת ניו יורק לפי שווי של כ-3.8 מיליארד דולר

שגיא כהן
שגיא כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
ספרייה באוניברסיטת הרווארד. נשים מתקשות להתקדם
במקצועות שכרוכים בעבודת צוות
ספרייה באוניברסיטת הרווארדצילום: רויטרס

Chegg (צ'ג) האמריקאית, העוסקת בטכנולוגיות חינוכיות, מרחיבה את מרכז הפיתוח שלה בישראל. החברה הודיעה כי תשקיע כ-5 מיליון דולר בהרחבת המרכז: היא תגייס 30 עובדים עד סוף 2019 עבור הקמת צוותי פיתוח, מוצר ותשתיות חדשים; וכבר שכרה משרדים חדשים בפארק המדע ברחובות לצורך אכלוסם.

שחף שקוף
שחף שקוףצילום: מיכה לובטון

צ'ג מתמקדת בהשכרת ומכירת ספרי לימוד מוזלים לסטודנטים. בנוסף, היא מציעה להם מגוון שירותים: יישומים לשיפור הזיכרון בלמידה למבחנים, מומחי תוכן שמסייעים מרחוק בלמידה ובשיעורי בית, עזרה במימון הלימודים, תכנון של קריירה ועוד. המשקיע הישראלי אורן זאב היה אחד ממשקיעיה הראשונים של החברה.

כיום, על פי החברה, עושים שימוש במוצריה כ-4 מיליון סטודנטים אמריקאים. היא נסחרת בבורסת ניו יורק לפי שווי של כ-3.8 מיליארד דולר, ומעסיקה כ-1,100 עובדים. ב-2011 הקימה מרכז פיתוח בפארק המדע ברחובות, על בסיס רכישת הסטארט-אפ הישראלי 3D3R. במרכז הישראלי עובדים כיום 50 איש, ובראשו עומד שחף שקוף.

"הגדלת ההשקעה במרכז הפיתוח הישראלי היא הבעת אמון בחלקו של הצוות הישראלי לפיתוח החברה הגלובלית", אומר שקוף. "זה גורם לנו להאמין שחלקנו בפעילות הגלובלית יגדל, ושמרכז הפיתוח הישראלי, שהחל כמרכז המובייל והחדשנות, יתרחב לפיתוח מוצרי העתיד הנוספים של צ'ג".

תגובות