מערכת התמלול שרוצה להביס את גוגל ויבמ: ורביט גייסה 23 מיליון דולר

החברה, המעסיקה 55 עובדים בתל אביב, גייסה עד כה 34 מיליון דולר וצפויה לאייש 40 משרות חדשות בישראל ■ מנכ"ל ורביט: "תמלול מדויק במהירות ובזול דורש שילוב בין אלגוריתמיקה ואנשים"

עירד עצמון שמאייר
עירד עצמון שמאייר
הנהלת ורביט
הנהלת ורביטצילום: תמוז רחמן

הסטארט-אפ הישראלי ורביט (Verbit), המפתח מערכת תמלול מבוססת בינה מלאכותית, הודיע היום (ג') על השלמת סבב גיוס ראשון (A) בסך 23 מיליון דולר. את הסבב הובילה משקיעה חדשה, קרן ויולה ונצ'רס; והשתתפו בו כללטק וקרן וינטג' ונצ'ר פרטנרס, גם הן משקיעות חדשות. עוד השתתפו קרן ורטקס, קרן הולצברינק ונצ'רס ואורייזן קפיטל - שלושתן נטלו חלק בסבב הגיוס הקודם, אז גייסה החברה 11 מיליון דולר. בסך הכל, מאז הקמתה ב-2016, הושקעו בה 34 מיליון דולר. מוורביט לא נמסר כמה מסך ההון שגויס נכנס לקופתה.

"אנחנו תמיד אומרים שאפשר להגיד בשלוש מלים מה אנחנו עושים: חברת תמלול טכנולוגית", אמר תום ליבנה, מייסד שותף ומנכ"ל ורביט. "הלקוחות שלנו מעוניינים ב-100% דיוק, אולם כיום עדיין אין אלגוריתם כזה. עם זאת, אנחנו כחברת תמלול מתחייבים לדיוק מושלם. הדרך היחידה לעשות זאת בצורה מהירה, איכותית וזולה - היא באמצעות שילוב בין אלגוריתמיקה ואנשים".

לטענת ליבנה, מערכת הבינה המלאכותית של ורביט מסוגלת לפעול בצורה אוטומטית ברמת דיוק של 90%. לאחר תהליך המרת הדיבור לטקסט, ההקלטה נשלחת לפרילנסרים, שמתקנים שגיאות. התיקונים שעורכים המתמללים האנושיים עוזרים לחברה לשפר את המערכת האוטומטית.

ליבנה הסביר כי "יש גורמים רבים המשפיעים על רמת הדיוק של מערכת התמלול, כמו מבטאים זרים וכבדים, או דיקציה מגושמת". לדבריו, גם שימוש בעגה מקצועית ייחודית, כמו מינוח משפטי או רפואי, עשוי להקשות על האלגוריתם בהבנת הדובר. הוא הוסיף כי "מודלים אקוסטיים שונים, כמו שיחה בטלפון, באולם הרצאות (בו יש הד רב) או ברחוב סואן - כל אלה יכולים גם הם להשפיע על איכות התמלול".

ורביט, לפי ליבנה, היא החברה היחידה שמסוגלת לקחת בחשבון את המשתנים האלה. "אם אנחנו יודעים שבאוניברסיטת הרווארד יש מרצה זקן לכימיה, בעל מבטא הודי כבד, אנחנו יכולים להתאים את מערכת התמלול לכל הגורמים השונים הללו, כדי לשפר את רמת הדיוק", אמר. זאת, לדבריו, בשונה ממערכות התמלול הגנריות של חברות דוגמת יבמ (IBM) וגוגל. "ברגע שאתה מתאים את המערכת אישית, התוצאות טובות יותר בצורה ניכרת".

ליבנה הקים את ורביט יחד עם אריק שלף, סמנכ"ל הטכנולוגיה של החברה, וקובי בן צבי, סמנכ"ל ההנדסה. החברה מעסיקה כיום כ-70 עובדים, מתוכם 55 בישראל, 14 באוקראינה ואחד בניו יורק. ליבנה ציין כי בשירות החברה עובדים כ-5,000 פרילנסרים, ובשל כך הוא מכנה את החברה "האובר (Uber) של שירותי התמלול".

לטענתו, לחברה יש יותר מ-100 לקוחות, הכנסותיה השנתיות מסתכמות במיליוני דולרים - ואלו יגיעו בשנה הבאה לעשרות מיליוני דולרים. הוא הסביר כי ורביט פנתה לסבב גיוס נוסף משום ש"החברה מעוניינת לענות על הביקוש הגבוה לשירותי התמלול שלה, לשמור על רמת האיכות ולהצמיח את הארגון". להערכתו, החברה תכפיל את כוח האדם שלה, ובכוונתה לגייס עשרה עובדים באוקראינה, 20 בארה"ב ולאייש 40 משרות חדשות בישראל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker