הסטארט-אפ הישראלי שגייס 11.5 מיליון דולר כדי למדוד את בריאותם של עצי הדר

סיטרי, המנגישה לחקלאים מידע על מזיקים ומחלות בעצים, השלימה סבב ראשון ■ סך ההון שגייסה החברה עד כה מסתכם ב-14.7 מיליון דולר

עירד עצמון שמאייר
עירד עצמון שמאייר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רחפן של סיטרי
רחפן של סיטריצילום: SeeTree

חברת האגרי-טק הישראלית סיטרי (SeeTree) הודיעה היום (ד') כי השלימה סבב גיוס ראשון (A) בסך 11.5 מיליון דולר. את הסבב הובילה קרן ההון סיכון הנקו (Hanaco) ונצ'רס של אלון ליפשיץ. השתתפו בו גם הקרנות iAngel ו-Mindset, ומשקיעי סבב הסיד (גיוס מוקדם) של החברה - קרן כנען פרטנרס וקבוצת המשקיעים של אורי לוין, מייסד ווייז (Waze). סבב הסיד של סיטרי הושלם ב-2017, ועתה, לאחר הסבב החדש, סך ההון שגייסה החברה מסתכם ב-14.7 מיליון דולר. מסיטרי נמסר כי כל ההון שגויס נכנס לקופתה.

ישראל טלפז, מנכ"ל סיטרי, מתאר את השירות שהחברה מספקת כ"רשת מודיעין אגרונומי לעצים". המערכת של החברה מנגישה לחקלאים מידע על מצבו הבריאותי של כל עץ, לטווח זמן ארוך, ולערך פעם בחודש. מידע זה אמור לסייע לחקלאים לייעל את משאבי המטע ולהגדיל את התשואה תמורתם. המערכת של סיטרי משלבת בינה מלאכותית, חיישנים הטמונים בקרקע המטע, רחפנים וסיור קרקעי בין שורות העצים; ומספקת לחקלאים תובנות ברמת העץ הבודד.

מייסדי סיטרי, מימין לשמאל: גיא מורגנשטרן, ישראל גלפז וברק חכמוב
מייסדי סיטרי, מימין לשמאל: גיא מורגנשטרן, ישראל גלפז וברק חכמובצילום: SeeTree

בשיחה עם TheMarker, אומר ברק חכמוב, יו"ר החברה, כי סיטרי בחרה להתמקד בבעיה מהותית בעולם הצומח - מחלת HLB, התוקפת מטעי עצי הדר. לדברי חכמוב, שימוש בטכנולוגיה של סיטרי עשוי למנוע את התפשטותו במטע שבו נמצא עץ נגוע במחלה. שירותיה של החברה מבוססים על מינוי חודשי קבוע, על בסיס גודל שטחי המטעים.

החברה מעסיקה כיום כ-40 עובדים בישראל, בקליפורניה ובברזיל, מתוכם 30 מועסקים במשרדיה בתל אביב; ובכוונתה לגייס 10 עובדים בשנה הקרובה. בשנים האחרונות קמו בישראל מספר חברות המספקות טכנולוגיה לחקלאים המאתרת מזיקים ומחלות - בהן פרוספרה (Prospera) שגייסה 22 מיליון דולר, וטראניס (Taranis) שגייסה עד כה 30 מיליון דולר.

סיטרי נוסדה על ידי ישראל טלפז, בעל 30 שנות ניסיון בקהילת המודיעין הישראלית; ברק חכמוב, שייסד בעבר מספר חברות, בהן חברת המלצות התוכן my6sense; וגיא מורנגשטרן, סמנכ"ל הטכנולוגיה של סיטרי, שייסד בעבר מספר חברות, בהן חברת האדטק Seambi, ומילא תפקידים בחברת שירותי ניטור למרכזים רפואיים PointRF ובחברת הסלולר האמריקאית הווירטואלית קג'יט (Kajeet).

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker