ועדת הבחירות המרכזית שכרה את בוקי כרמלי ליועץ סייבר

ועדת הבחירות שכרה את שירותיו של ראש רשות הסייבר הראשון כדי לספק לה ייעוץ בתחום הסייבר ■ כרמלי יהיה בקשר עם השב"כ ועם מערך הסייבר הלאומי, כדי לנטרל איומים שעלולים להתרחש במהלך מערכת הבחירות

אמיתי זיו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בוקי כרמלי
בוקי כרמליצילום: אוליבייה פיטוסי

ועדת הבחירות המרכזית שכרה את בוקי כרמלי בתור יועץ הסייבר שלה, כך נודע ל-TheMarker. כרמלי היה ראש רשות הסייבר הראשון, והוא הוחלף בתפקיד על ידי יגאל אונא בדצמבר 2017. כרמלי מכיר היטב את אתגרי הסייבר במערכת בחירות, שכן במסגרת תפקידו כראש רשות הסייבר, הוא ביצע עבודת מיפוי של איומי הסייבר בבחירות והציג אותן בוועדת המדע לקראת סיום תפקידו.

כרמלי אמר בעבר: "בשיתוף מנכ"לית ועדת הבחירות, מיפינו חמש מערכות שונות הקשורות למשפחה - אחסון, מידע, תקשורת והפצה, ההגנה עליהן מאוד חיונית בהערכות לבחירות, בבחירות ואפילו לאחריהן". הוא הוסיף: "אנחנו רואים חובה להעמיד את הידע והאנשים, כולל צוות, לצורך כך אבל אנחנו לא פועלים מולה מכוח חוק, כרגע הסמכות שלנו לגופים מסוימים וגם שהיא תורחב. איני חושב שהיא תחול על גופים כמו הכנסת וועדת הבחירות".

ועדת הבחירות המרכזית היא גוף עצמאי ואינה מקבלת הנחיות בתחום הסייבר מהממשלה, מסיבות של הפרדת רשויות וניקיון התהליך הדמקורטי. לצורך כך מינתה ועדת הבחירות את כרמלי ליעוץ עצמאי, אך הוא נמצא בקשר עם השב"כ ועם מערך הסייבר הלאומי.

איומי הסייבר בבחירות מתחילים באפשרות דליפת מאגר הבוחרים, דרך פגיעה במערכות מחשוב במערכות הפריימריז השונות, נסיונות פגיעה באתרי ועדת הבחירות הרשמיים ועד קמפיינים של השפעה ברשת על ידי בוטים ופרופילים מזויפים, כך לפי עבודה שפירסמה חברת אבטחת המידע צ'ק פוינט בנושא.

מכרמלי ומוועדת הבחירות המרכזית לא נמסרה תגובה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker