בקרוב בוואטסאפ: נעילת האפליקציה עם טביעת אצבע או זיהוי פנים

וואטסאפ החלה לבדוק פיצ'ר חדש של אימות זהות ■ כדי לפתוח את האפליקציה, תצטרכו לאמת את הזהות שלכם באמצעות נגיעה בחיישן טביעת האצבע של הסמארטפון

שגיא כהן
שגיא כהן
וואטסאפ
וואטסאפצילום: DADO RUVIC/רויטרס
שגיא כהן
שגיא כהן

אפליקציית המסרים וואטסאפ, שבבעלות פייסבוק , עובדת על הוספת שכבת אבטחה נוספת, שתמנע מאנשים זרים לגשת להודעות ולמסרים שלכם. על פי הבלוג WaBetaInfo, החברה החלה לבדוק בגרסות הבטא של האפליקציה פיצ'ר של אימות זהות, שמאפשר לנעול את האפליקציה באמצעות חיישן טביעת האצבע של הסמארטפון (אם יש כזה במכשיר).

המשמעות היא שכדי לפתוח את אפליקציית וואטסאפ, תצטרכו לאמת את הזהות שלכם באמצעות נגיעה בחיישן טביעת האצבע בטלפון - אף אם הטלפון עצמו כבר נעול באמצעות סיסמה או טביעת אצבע.

המטרה היא להוסיף אבטחה לאפליקציה, שמכילה את הודעות ומידע רגישים ופרטיים. וואטסאפ אמנם כך שגורם חיצוני אינו יכול ליירט אותן, אך אם אדם זר מקבל גישה לטלפון שלכם במקרה, הוא עלול עקרונית להיכנס לוואטסאפ ולצפות בכל המסרים וההתכתבויות.

האפשרות החדשה עדיין לא זמינה ונמצאת בשלבי בדיקה מוקדמים, ולא ברור מתי תגיע לכלל המשתמשים. עם זאת, היא צפויה להגיע בסופו של דבר . במכשירי אייפון תומכים, יתאפשר גם לנעול את האפליקציה באמצעות טביעת אצבע וגם באמצעות זיהוי פנים. את האפשרות החדשה יהיה ניתן להפעיל דרך תפריט ההגדרות באפליקציה.

פיצ׳ר חדש נוסף שכבר זמין, מאפשר להגיב להודעות של אנשי קשר בקבוצות - באמצעות הודעה פרטית. לוחצים על ההודעה הרלוונטית בקבוצה, ובוחרים באפשרות ״הגב/י בפרטי״. התגובה להודעה תישלח כהודעה פרטית לאותו איש קשר ולא כהודעה קבוצתית. 

וואטסאפ, לפי פרסומים קודמים, עובדת גם על שינויים עיצוביים קלים לאפליקציה – ובהם מצב כהה, שיהפוך את הרקע של האפליקציה מלבן לשחור.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ