רותי לוי
אמיתי זיו

ענקית הטכנולוגיה אמזון רוכשת את הסטארט-אפ קלאוד אנדור (CloudEndure), מרמת גן, הפועל בתחום ה-Disaster Recovery (התאוששות מאסון) - בסכום קרוב ל-200 מיליון דולר, לעומת 20 מיליון דולר שגייסה החברה עד היום. העסקה סגורה והחברות צפויות להודיע עליה בימים הקרובים. 

קלאוד אנדור שהוקמה ב-2012 פיתחה תוכנה שיודעת להעביר תוכנה ארגונית מסורתית לשרתי ענן, ליצור העתק, ולדאוג להתאוששות מהירה במקרה של קריסת מערכות. מטבע הדברים, היא מעבירה המון מידע לספקי הענן השונים, כולל אמזון. בין המשקיעים שלה זרוע ההשקעות של חברת Dell, קרן ההון סיכון מאגמה והמשקיע זוהר גילון. זרוע ההשקעות של ענקית ה-IT ההודית אינפוסיס, דיווחה בחודש שעבר כי מכרה את חלקה בקלאוד אנדור תמורת 15.3 מיליון דולר.

מנכ"ל החברה עופר גדיש אמר בעבר ל-TheMarker: "אנחנו מוכרים פתרונות DR מודרניים. אנחנו יודעים להעביר את כל האפליקציות הארגוניות לכל תשתית ענן ציבורית: אמזון, Azure (פלטפורמת שירותי הענן של מיקרוסופט) וכן הלאה. בשגרה אנחנו משכפלים את המידע לענן כל הזמן, ובזמן אמת אנו מספקים זמן התאוששות של שתיים־שלוש דקות. זה פתרון שזול ב-80%-50% מ-DR מסורתי. לשחקניות בתחום הענן הציבורי יש כוח מחשוב רב שאינו מנוצל, ועבור החברות זה פתרון אידיאלי".

פעילות הפיתוח המרכזית של אמזון בישראל כיום מבוססת על הרכישה של חברת אנפורנה לאבס (Annapurna Labs) ב–2015 תמורת 360 מיליון דולר. אנפורנה, שמעסיקה כבר כ–200 עובדים, פיתחה שבב שמגדיל את הניצולת שבשרתי הענן של אמזון. 

בנוסף, לאמזון פעילות פיתוח קטנה של אמזון GO — חנות פיזית ללא קופות, וכן צוות פיתוח Lab126, המפתח מאפיינים שונים של ראייה ממוחשבת עבור סדרת הרמקולים החכמים אקו (כמו Echo Show, רמקול המצויד במסך לשיחות וידאו). החברה מקיימת בישראל גם פעילות מסחרית של שירותי ענן תחת המותג AWS.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker