"משלוח ממסעדות ב-32 דקות - חינם": השירות החדש של תן ביס

החברה השיקה שירות שליחים ממותג, שתעמיד לרשותן של מסעדות שלא מפעילות כיום שירותי משלוחים משלהן ■ עבור השירות לא נגבים כרגע דמי משלוח

שגיא כהן
שגיא כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שליח של תן ביס
שליח של תן ביס

חברת תן ביס משיקה שירות משלוחים חדש, שיאפשר להזמין ממסעדות מסוימות משלוחי מזון ללא דמי משלוח – בזמן הגעה קצר במיוחד של 32 דקות בממוצע.

תן ביס מפעילה גם אפליקציה פופולרית למשלוחים ממסעדות, המיועדת לקהל הרחב. זאת לצד הפעילות המרכזית של תן ביס, כרטיסי ההסעדה לעובדים. עד עתה, תן ביס היוותה רק מאגר מקוון של מסעדות וחיברה בין המזמינים למסעדה, כאשר האחריות על המשלוח עצמו, כולל הפעלת מערך השליחים, היתה על המסעדה עצמה.

כעת תן ביס נכנסת לפעילות חדשה: היא השיקה שירות שליחים ממותג, שתפעיל בעצמה ותעמיד לרשותן של מסעדות שלא מפעילות כיום שירותי משלוחים משלהן. השליחים מצוידים במדים ובתיקים כתומים ממותגים, ורבים מהם רוכבים על אופניים חשמליים. לדברי תן ביס, היא ערכה באחרונה פיילוט בתל אביב, ובו זמן המשלוח הממוצע עמד עד 32 דקות ממועד ביצוע ההזמנה.

בחברה מבטיחים כי בשירות השליחויות החדש לא נגבים כרגע דמי משלוח מהלקוח - בחברה גובים עמלה מהמסעדות. מבדיקת TheMarker עולה כי בין המסעדות שניתן להזמין מהן משלוחים על ידי השירות החדש אפשר למצוא כרגע את ברווזי ואת בורגר 110, שמבטיחות משלוח עד 45 דקות – בחינם, אך רק למיקומים מסוימים במרכז תל אביב.

בימים אלה תן ביס מגייסת עשרות שליחים כדי להרחיב את הפעילות ובחברה מסבירים כי המטרה היא להגיע ל-1,000 שליחים. ברבעון הראשון של 2019 יתווספו לשירות ערים נוספות. המהלך מגיע בעקבות רכישתה של תן ביס על ידי חברת משלוחי המזון Takeaway.com ההולנדית ב-157 מיליון דולר. במועד הרכישה, הבטיחו בתן ביס כי היא תאפשר להרחיב ולהשקיע יותר בפעילותה בישראל.

זמני המשלוח הקצרים מתאפשרים גם בזכות שליטתה של תן ביס במערך המשלוחים, וגם בזכות טכנולוגיה המשמשת לניתוב יעיל של השליחים מהמסעדות ולבתי הלקוחות. טכנולוגיה זו פותחה ב-Takeaway, ונעשה בה שימוש במדינות רבות באירופה שבהן היא פעילה.

המודל של שירות המשלוחים החדש של תן ביס דומה לזה של חברות משלוחים שפועלות כיום בארה"ב ובאירופה. בשבועות האחרונים הושקה בתל אביב אפליקציית המשלוחים וולט (Wolt), שגם היא מציעה את שירות השליחים שלה למסעדות שאינן מפעילות מערך שליחים בעצמן, ומבטיחה זמן משלוח ממוצע של 31 דקות. עלות המשלוח היא 16-10 שקל, לפי המרחק של הלקוח מהמסעדה. בנוסף, ענקית המשלוחים הבריטית Deliveroo שפועלת ב-13 מדינות באירופה ומבטיחה להביא את המזון לבית הלקוח בתוך זמן ממוצע של 32 דקות, נערכת אף היא לכניסה לישראל וכבר החלה במגעים לגיוס צוות ניהול מקומי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker