סטארט-אפ הרחפנים איירובוטיקס מפטר 25 מתוך 170 עובדים בישראל

גל הפיטורים הוכרז כחלק משינוי ארגוני בשל מעבר חלק מפעילות החברה לארה"ב ולאוסטרליה ■ החברה, המפתחת רחפנים ללא-טייס, גייסה לצורך כך בחודש שעבר כ-30 מיליון דולר

עירד עצמון שמאייר
עירד עצמון שמאייר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
עובד איירובוטיקס במטה החברה בפתח תקווה
עובד איירובוטיקס במטה החברה בפתח תקווהצילום: בלומברג

חברת איירובוטיקס (Airobotics), המפתחת רחפנים אוטונומיים, הודיעה היום כי 25 מעובדיה בישראל  יפוטרו  במהלך החודשים הבאים כחלק משינוי ארגוני. כיום מעסיקה החברה 250 עובדים ברחבי העולם, מתוכם כ-170 במשרדיה בפתח תקווה.

בתשובה לשאלה האם חלק מהמפוטרים סירבו להעתיק את מגוריהם לחו"ל, נמסר מטעם החברה כי "כחלק מהשינוי הארגוני, חמישה מאנשי ההנהלה הבכירה יעברו לארה"ב, וכן שישה עובדים נוספים. 12 עובדים העתיקו את מגוריהם לחו"ל כבר בתחילת השנה". בישראל יישארו כמה סמנכ"לים, ובה יורחב צד הפיתוח. לא נודע האם המפוטרים יקבלו חבילות פיצויים בתום העסקתם. עם זאת, מטעם החברה נמסר כי היא "מחויבת לחלוטין לישראל".

בחודש שעבר הודיע הסטארט-אפ כי השלים סבב גיוס רביעי בסך 30 מיליון דולר. עד כה, גייסה החברה כ-100 מיליון דולר. הגיוס משרת את העברת חלק מפעילות החברה לאריזונה ולאוסטרליה. 

עד כה, סיפקה איירובוטיקס רחפנים אוטונומיים לפיקוח על בניית נמל חיפה החדש. החברה מפתחת ערכות עצמאיות ששולחות רחפנים למשימות אוטונומיות, ללא מטיס אנושי - כולל נחיתה בתחנת הבסיס באופן עצמאי, והחלפת סוללה באמצעות זרוע רובוטית לקראת הגיחה הבאה. רחפני החברה משמשים במדינות שונות למשימות אבטחה וניטור עבודות במקומות כמו מפעלים, מתקנים ביטחוניים ומכרות פתוחים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker