סיסאייד מגייסת לראשונה 30 מיליון דולר - 16 שנים לאחר שהוקמה

החברה פעלה עשור וחצי במימון עצמי, ומעסיקה 100 עובדים בישראל ■ כעת היא גייסה הון מקרן הצמיחה הישראלית IGP

עירד עצמון שמאייר
עירד עצמון שמאייר
שרית להב
שרית להב
עירד עצמון שמאייר
עירד עצמון שמאייר

חברת הסטארט-אפ סיסאייד (SysAid), המפתחת תוכנת שירותי IT (טכנולוגיית מידע), הודיעה היום (ג') על השלמת סבב גיוס ראשון בסך 30 מיליון דולר . את ההשקעה קיבלה החברה מקרן הצמיחה IGP. זהו גיוס חריג יחסית, שכן כבר 16 שנה שהיא פועלת במימון עצמי (Bootstrap). מסיסאייד לא נמסרו שווייה בגיוס הנוכחי והכנסותיה, אבל לטענתה, יש לה כ-10,000 לקוחות משלמים, וכ-9 מיליון משתמשי קצה בטכנולוגיה שלה. 

החברה, שהוקמה על ידי ישראל ליפשיץ ומנוהלת על ידי שרית להב, מספקת תוכנת IT לעסקים בינוניים, המאפשרת אוטומציה של תהליכים, תכנות ללא-קידוד וכלים לחקר תקלות. ההון החדש ישמש אותה לגיוס עובדים בכל המחלקות - פיתוח, שיווק ומכירות. כיום היא מעסיקה 130 איש - 100 מהם בישראל, והיתר בקנדה וברומניה. 

עבור קרן IGP, השקעה בחברות ותיקות שפעלו במימון עצמי ונדרשות להון להאצת צמיחתן, היא פרקטיקה חוזרת - בעבר היא השקיעה גם בחברות אופטימוב ופיפל. IGP הוקמה ב-2014 על ידי חיים שני ומשה ליכטמן, ומנהלת נכסים בסך 480 מיליון דולר. עד כה היא השקיעה ב-11 חברות. לקרן כבר היו שני אקזיטים: R2NET, קמעונית התכשיטים והיהלומים המקוונת שנמכרה לסיגנט, וחברת פאנאיה (Panaya), המספקת שירותי אוטומציה לשדרוג מערכות ERP, שנמכרה לחברת Infosys. שתי החברות האלה הביאו להחזרים של 110 מיליון דולר, מתוך קרן של 250 מיליון דולר. שאר חברות הפורטפוליו עדיין פעילות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker